Trwa ładowanie...

120 tys. kwiatów za blisko 300 tys. zł. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia

"W tym roku Warszawę udekorujemy około pół milionem kwiatów"

120 tys. kwiatów za blisko 300 tys. zł. Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia
d21keb7
d21keb7

Bratki, stokrotki, niezapominajki to kolejne po krokusach kwiaty na stołecznych rabatach. Sadzone są w parkach, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta oraz na rabatach przyulicznych.

40 tys. bratków posadzonych zostało w Ogrodzie Saskim. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza pojawiły się kompozycje z niebieskich, żółtych i bordowych bratków. 24 tys. niezapominajek i bratków dekoruje park Ujazdowski. Niemal 2 tys. żółtych płożących bratków zdobi wieże kwiatowe naprzeciwko katedry św. Floriana Męczennika i Michała Archanioła w al. Solidarności. A w okolicy Dworca Centralnego w pojemnikach przy ul. Emilii Plater i w al. Solidarności posadzone są kompozycje z 6,6 tys. szt. stokrotek i bratków. Różnokolorowe kwiaty pojawiają się również na Trakcie Królewskim, ul. Targowej czy placu Bankowym.

Setki tysiące krokusów, tulipanów, narcyzów i czosnków ozdobnych zakwitnie wiosną na rabatach przyulicznych, Polu Mokotowskim, w parku Skaryszewskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Ogrodzie Saskim. Jesienią ub. roku posadzonych zostało 170 tys. cebulek tych kwiatów, a dwa lata temu milion.

Koszt posadzenia wiosennych 120 tys. kwiatów to ok. 275 tys. zł. - Kolejna zmiana ukwiecenia czeka nas latem i jesienią. W sumie w tym roku Warszawę udekorujemy około pół milionem kwiatów - poinformował WawaLove.pl Mariusz Burkacki, rzecznik ZOM.

d21keb7

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o ok. 1,3 tys. ha zieleni przyulicznej oraz 170 ha miejskich parków, tj. Praskiego, Skaryszewskiego, Ujazdowskiego, Fosa i Stoki Cytadeli, Pola Mokotowskiego oraz Ogrodu Saskiego.

d21keb7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21keb7
Więcej tematów