Trwa ładowanie...

100 kg jabłek i kilkadziesiąt kasków - co służby porządkowe sprzątały w 2014 roku?

100 kg jabłek i kilkadziesiąt kasków - co służby porządkowe sprzątały w 2014 roku?
d1ry5t5
d1ry5t5

Jak podaje Zarząd Oczyszczania Miasta, stołeczne Interwencyjne Pogotowie Porządkowe w 2014 roku interweniowało 6,5 tys. razy i wywiozło z naszego miasta 167 ton zanieczyszczeń.

Czym zajmuje się Interwencyjne Pogotowie Porządkowe?

Pogotowie Porządkowe przyjeżdża na miejsce wypadków i kolizji, aby jak najszybciej zlikwidować ich skutki, utrudniające ruch na drodze. W przypadku takich interwencji najważniejsze jest przede wszystkim szybkie usunięcie z jezdni plam z rozlanych paliw i olei. Do ich unieszkodliwiania stosowany jest specjalistyczny sprzęt, jak również ekologiczne materiały rozkładające substancje ropopochodne. - W 2014 roku pracownicy pogotowia podczas 2 tys. interwencji usunęli z warszawskich jezdni 138 tys. m2 takich plam - informuje Wawalove.pl Zofia Kłyk z ZOM u.

Zgubione ładunki, powalone drzewa

Ekipy porządkowe bardzo często wyjeżdżały także do sprzątania nagłych zanieczyszczeń jezdni, np. zgubionych ładunków. Były wśród nich m.in. elementy samochodów (kołpaki, opony czy zderzaki), ale też materiały budowlane, takie jak styropian i płyty kartonowo-gipsowe.

d1ry5t5

Pogotowie Porządkowe usuwa także powalone na jezdnie drzewa i odsłania znaki drogowe, których widoczność ograniczają gałęzie i krzewy. W 2014 roku odsłonięto 1,3 tys. znaków drogowych.

- Ekipy porządkowe otrzymują także zlecenia nietypowe. W październiku u.br. po jednej z manifestacji przed Sejmem zebrano kilkadziesiąt kasków ochronnych, a w listopadzie konieczne było posprzątanie sprzed Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ok. 100 kg jabłek - informuje Wawalove.pl Zofia Kłyk z Zarządu Oczyszczania Miasta.

1044 godzin pracy

Samochody specjalistyczne, takie jak m.in. zamiatarka, polewaczka, podnośnik i ładowarka, wspomagające prace Pogotowia, pracowały w 2014 r. przez 1044 godziny. Przekładając to na doby, daje to 43 dni nieprzerwanego działania.

Pogotowie Porządkowe działa na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta przez cały rok, 24 godziny na dobę, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

d1ry5t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ry5t5
Więcej tematów