Trwa ładowanie...

Warszawa walczy z korkami po pożarze mostu. Nowe pomysły

Likwidacja buspasów w kierunku Pragi oraz skrócenie zakazu ruchu na wiadukcie Trasy W-Z przy Starym Mieście w szczycie porannym to zmiany w ruchu drogowym, które zaczną funkcjonować od poniedziałku - poinformował stołeczny ratusz.

Share
Warszawa walczy z korkami po pożarze mostu. Nowe pomysły
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1zsrvh

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zmian, które po południu pomogą rozładować ruch na najbardziej obciążonych warszawskich ulicach i ułatwią mieszkańcom stolicy sprawny powrót do domów. Dodatkowo w związku z tym, że po godz. 9 zmniejsza się liczba pojazdów komunikacji miejskiej zatrzymujących się na przystankach Stare Miasto skrócimy czas trwania zakazu ruchu na wiadukcie Trasy W-Z - mówi cytowany w komunikacie prasowym wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz.

Od 2 marca nie będzie funkcjonował buspas w ciągu Alej Jerozolimskich - od ronda de Gaulle'a do zjazdu na Wał Miedzeszyński i buspas na Wale Miedzeszyńskim - od zjazdu z mostu Poniatowskiego do al. Stanów Zjednoczonych.

Pozostaną buspasy w kierunku centrum: na Wale Miedzeszyńskim, na odcinku od ulicy Zwycięzców do wjazdu na most Poniatowskiego (przy Stadionie Narodowym) oraz na moście Poniatowskiego, na odcinku od ronda Waszyngtona do obecnie funkcjonującego odcinka buspasa w Alejach Jerozolimskich.

d1zsrvh

Te pasy tylko dla autobusów będą obowiązywały tylko w godzinach porannego szczytu, czyli w godz. 7-10. Dodatkowo - w tych samych godzinach - wjazd na most Poniatowskiego z Wału Miedzieszyńskiego będzie przeznaczony tylko dla komunikacji miejskiej.

Wydzielone pasy ruchu powstały, aby ułatwić przejazd autobusom linii 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25, które po pożarze Mostu Łazienkowskiego zostały skierowane na objazdy.

Od poniedziałku w dni powszednie, pomiędzy godz. 6 i 9 oraz 15 i 19 bezpośredni przejazd w ciągu al. "Solidarności" pomiędzy Wisłostradą i ul. Grodzką będą nadal miały wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, jednoślady, TAXI i służby miejskie.

Przez cały czas przejezdny jest Most Śląsko-Dąbrowski. Funkcjonuje też zjazd z Wisłostrady na Wybrzeże Kościuszkowskie.

d1zsrvh

Podziel się opinią

Share
d1zsrvh
d1zsrvh
Więcej tematów