Trwa ładowanie...

Warszawa. O włos od tragedii. 2-latek na ulicy

Do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z krzyżowań w Warszawie. Około 2-letnie dziecko wjechało na przejście dla pieszych na rowerku biegowym. Było bez opieki. - Ojciec dziecka stał daleko i nie wykazywał żadnych emocji - relacjonowała Polsat News świadek zdarzenia.

Share
Warszawa. 2-latek wjechał na pasy bez opieki / Zdj. Ilustracyjne
Warszawa. 2-latek wjechał na pasy bez opieki / Zdj. IlustracyjneŹródło: East News
d253k0c

Jak informuje Polsat News, do zdarzenia doszło w środę, niedaleko stacji metra Racławicka w Warszawie. Około 2-letnie dziecko na rowerku biegowym przejechało przez pasy i znalazło się w miejscu rozdzielającym pasy ruchu.

Z obu stron jeździły samochody, a dziecko było pozostawione zupełnie bez opieki. Jeździło po niewielkiej przestrzeni od jednego pasa do drugiego.

d253k0c

- Ludzie byli przerażeni - opowiada stacji Eliza Makowska, świadek zdarzenia.

- Z mojej strony jezdni nikt nie mógł pomóc, bo ciągle jeździły samochody. Dziecko zachowywało się niespokojnie. (...) Najgorsza była obojętność ojca. Stał w oddali i czekał na zmianę świateł. Nie wykazywał żadnych emocji i nie próbował podejść - opowiadała kobieta.

W pewnym momencie zatrzymał się jeden z kierowców i podszedł do malucha, by ten stanął bardziej z boku. Dopiero potem przy dziecku znalazł się ojciec.

Policja podkreśla, że "zachowanie było tragiczne i cała sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie". Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak podkreślił, że za bezpieczeństwo dziecka odpowiada rodzic.

d253k0c

Materiał dowodowy w postaci nagrania całej sytuacji został przekazany do wydziału ruchu drogowego. Możliwe, że sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Powrót Donalda Tuska. Aleksander Kwaśniewski zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d253k0c

Podziel się opinią

Share
d253k0c
d253k0c
Więcej tematów