Trwa ładowanie...
d1r75i4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wałęsa: nie mam 100 tys. dolarów na przeszczep serca

Według osób z najbliższego otoczenia Lecha Wałęsy, nie jest jeszcze przesądzone, że b. prezydent podda się przeszczepowi serca. Sam Wałęsa nie wyklucza, że tak się stanie. B. prezydent na zabieg uda się do kliniki w Houston, tej, w której operowany był b. prezydent Rosji Borys Jelcyn. Koszt przeszczepu wyniesie ok. 100 tys. dolarów, których - jak przyznaje sam Wałęsa - nie ma. Ale muszę je zebrać, inaczej wy będziecie zbierać na mój wieniec - mówi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wałęsa: nie mam 100 tys. dolarów na przeszczep serca
(AFP)
d1r75i4

W swoim gdańskim biurze Wałęsa tłumaczył dziennikarzom, że "ostateczna decyzja" w sprawie przeszczepu "jeszcze nie zapadła" i ciągle poddawany jest badaniom lekarskim.

Wałęsa podkreślił, że wolałby taką operację przejść w kraju, ale medyczne dane na temat jego serca zostały już przekazane amerykańskiemu szpitalowi.

Tam w Houston w klinice rejestrują ludzi do przeszczepu i już szukają serca podobnego - z wypadku. U nas takich rzeczy nie ma. Tam jest mekka spraw sercowych i najlepsza aparatura. Przecież takiego serca z polowania się nie znajdzie, tylko z wypadku. A dopasować serce do mnie nie jest takie łatwe - powiedział Wałęsa.

d1r75i4

Zaznaczył, że jego stan zdrowia jest zmienny. Wczoraj czułem się świetnie - na podryw chciałem iść. Dzisiaj trochę gorzej - dodał.

W środę "Dziennik" napisał, że b. prezydent przygotowuje się do przeszczepu serca. To już przesądzone, pozostają kwestie techniczne - pisał "Dziennik". Lekarz b. prezydenta Joanna Muszkowska-Penson informacje o zdrowiu Wałęsy określiła natomiast jako "nieprawdziwe". Pan prezydent się leczy, jest w trakcie badań. Decyzji co do leczenia nie ma w tej chwili żadnych. To wszystko jest przedwczesne - powiedziała.

Dopytywana czy Wałęsę czeka w przyszłości przeszczep serca odpowiedziała, że nigdzie to na razie nie jest zapisane.

Dyrektor biura b. prezydenta Ewelina Wolańska powiedziała natomiast, że decyzja na "tak" lub "nie" co do operacji na jego sercu zapadnie najwcześniej w styczniu lub lutym 2008 r.

Były prezydent kłopoty z sercem ma od lat. Przyczyną jest postępująca choroba wieńcowa. Do tego dochodzi stres towarzyszący polityce. Jesienią ub.r. Wałęsa przeszedł już we Włoszech zabieg poszerzenia tętnic wieńcowych. Polscy lekarze zajmujący się Wałęsą planują wszczepienie mu defibrylatora, urządzenia, które zmniejsza ryzyko wystąpienia arytmii serca.

d1r75i4

Podziel się opinią

Share

d1r75i4

d1r75i4
Więcej tematów