Trwa ładowanie...
d4hmdrd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Walentynkowe akcje w stolicy: miłość to odpowiedzialność

Miłość to również odpowiedzialność - przypominają edukatorzy seksualni, lekarze oraz eksperci. W sobotę, w walentynki, w Warszawie odbędzie się szereg imprez i happeningów poświęconych m.in. profilaktyce HIV oraz AIDS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walentynkowe akcje w stolicy: miłość to odpowiedzialność
(WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska)
d4hmdrd

Edukatorzy seksualni z grupy "Ponton", działającej przy Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, po raz dziewiąty organizują akcję pod hasłem "Zarażaj miłością, nie zakażaj HIV". W godzinach 14.00-15.30 na tzw. "patelni", czyli placu przed wejściem na stację metra Centrum, będą udzielać porad dot. profilaktyki HIV i AIDS, rozdawać ulotki informacyjne, prezerwatywy i kolorowe baloniki.

W ramach walentynkowej akcji profilaktycznej "Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test", "Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test" zachęca przede wszystkim młode (ale pełnoletnie) osoby do wykonania testu w kierunku HIV. Jak podkreślają eksperci, nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku.

Lista punktów, w których można bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS - www.aids.gov.pl/pkd/.

d4hmdrd

Z informacji Krajowego Centrum ds. AIDS z końca listopada 2014 r. wynika, że w Polsce dotychczas wykryto ponad 18 tys. przypadków HIV, jednak szacuje się, że zarażonych wirusem może być nawet 30 tys. osób. Dotychczas wykryto ponad 3 tys. zachorowań na AIDS a ponad 1,2 tys. osób zmarło.

Walentynkowy happening organizuje również Kampania Przeciw Homofobii. Między godzinami 11.00 a 14.00 na placu Zamkowym w Warszawie jej członkowie i sympatycy będą zwracać uwagę m.in. na temat związków partnerskich, o których wprowadzenie zabiega.

W Polsce święty Walenty, zanim stał się patronem zakochanych, przez stulecia był przede wszystkim patronem ludzi cierpiących na epilepsję i choroby nerwowe.

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów