Trwa ładowanie...

Wałbrzych: tragedia na parkingu przed galerią handlową. Nie żyje 2-letnia dziewczynka

Tragiczny wypadek na parkingu przed galerią handlową w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). 2-letnia dziewczynka wpadła pod nadjeżdżający samochód. Mimo godzinnej reanimacji, dziecko zmarło.

Share
Wałbrzych: tragedia na parkingu przed galerią handlową. Nie żyje 2-letnia dziewczynka
Źródło: Policja.pl
dcnstv3

Do zdarzenia doszło we wtorek 30 czerwca, około godziny 19.00 na parkingu przed galerią handlową „Victoria” w Wałbrzychu.

- 2-letnia dziewczynka wraz ze swoją mamą szły z parkingu w kierunku budynku galerii. W pewnej chwili trzymane za rękę dziecko wyrwało się i wybiegło na jezdnię manewrową, gdzie wpadło wprost pod nadjeżdżającą skodę – relacjonuje w rozmowie z WP st. asp. Joanna Żygłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

dcnstv3

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe oraz policję. Jak dodaje st. asp. Żygłowicz, uwięzione pod pojazdem dziecko własnymi siłami starali się ratować świadkowie zdarzenia. Po wydobyciu dziewczynki spod auta, służby ratunkowe rozpoczęły trwającą ponad godzinę reanimację, która niestety, nie przyniosła skutku.

- Policja wyjaśnia w dalszym ciągu dokładne przyczyny zdarzenia. Zabezpieczono już monitoring obiektu, a zwłoki 2-latki przekazane zostały do zakładu medycyny sądowej. Wiadomo, że kierująca skodą fabią 53-latka była trzeźwa, jednak na chwilę obecną nie wiemy, czy poruszała się po parkingu z dozwoloną prędkością – mówi Żygłowicz.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dcnstv3

Podziel się opinią

Share
dcnstv3
dcnstv3
Więcej tematów