Trwa ładowanie...
d2rhoof

Wałbrzych: eksmisja Brytyjki z zamku Książ

Na polecenie władz Wałbrzycha pracownicy urzędu przy asyście straży miejskiej eksmitowali we wtorek z zamku Książ nielegalnie mieszkającą tam obywatelkę Wielkiej Brytanii - Jennifer
Pejcinovic.

Share
d2rhoof

Jennifer Pejcinovic jest prezesem spółki Heritage International, która w systemie developerskim miała być najpierw wykonawcą, a potem zarządcą czterogwiazdkowych apartamentów w zamku Książ. Miały być one wynajmowane zagranicznym gościom, a zyski miały płynąć do kasy miejskiej. Ponieważ firma nie wywiązała się z umowy, miasto zerwało kontrakt.

Według władz Wałbrzycha, Jennifer Pejcinovic nielegalnie zameldowała w zamku siebie i swojego partnera. W postępowaniu administracyjnym miasto wykazało, że nie miała do tego prawa i meldunek jest nieważny. Argumenty te uznało też kolegium odwoławcze przy sejmiku samorządowym, do którego zwróciła się Jennifer Pejcinovic.

Mieliśmy nadzieję, że nie dojdzie do eksmisji i pani Pejcinovic sama opuści nielegalnie zajmowane pomieszczenia. Tak się jednak nie stało i zarządziliśmy opuszczenie przez nielegalnych najemców pomieszczeń zamkowych. Nie możemy tolerować bezprawia - wyjaśnił Marek Szeles, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wałbrzychu. (mk)

d2rhoof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rhoof
d2rhoof
Więcej tematów