Trwa ładowanie...
d9w6lhi
d9w6lhi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wakacje bez ryzyka? Polacy szturmują biura podróży

Zapowiada się trzeci z rzędu dobry rok dla polskiej turystyki, twierdzi "Metro". Miniony tydzień przyniósł ok. 20-procentowy wzrost sprzedaży wycieczek zagranicznych w porównaniu z tym samym okresem 2014 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9w6lhi

Dla turystów najważniejsze jest to, że wzrosło bezpieczeństwo zawieranych transakcji. W połowie maja 2014 r. na liście zadłużonych były 493 biura podróży i agencje turystyczne. Na początku marca br. pozostały tylko 324 firmy. Ich dług zmalał z 11,9 mln zł do 8,6 mln zł. To spektakularny spadek.

W niespełna rok z długami poradziło sobie 169 biur podróży. Dla tysięcy turystów to gwarancja niezakłóconego wypoczynku. Na liście hitów jest turecka Antalya, egipskie: Hurgada i Szarm el-Szejk oraz grecki Heraklion i Rodos. Ceny dziewięciodniowych wakacji wahają się od 2267 - Egipt, do 2712 zł za Kretę - wynika z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

W 2013 r. łączne zyski branży wyniosły 85 mln zł.

d9w6lhi

Podziel się opinią

Share

d9w6lhi

d9w6lhi
Więcej tematów