Trwa ładowanie...
d1jo26s
d1jo26s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Zatoce Bengalskiej zatonął statek. Utonęło 28 osób

W Zatoce Bengalskiej zatonął statek turystyczny, 28 ludzi utonęło - podają indyjskie media. 13 osób uratowano. Do katastrofy doszło na południowy zachód od indyjskich archipelagów: Andamany i Nikobary. Według ocalałych statek był przeładowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1jo26s

Na pokładzie prywatnej jednostki w chwili katastrofy znajdowało się ponad 45 osób, w tym turyści i załoga.

W większości pasażerami byli mieszkańcy stanu Tamilnadu na wschodnim wybrzeżu Indii, ok. 1400 km od Andamanów.

Do wywrócenia się i zatonięcia statku doszło 25 km od brzegu, na wysokości Port Blair, stolicy terytorium związkowego Indii: Andamany i Nikobary.

d1jo26s

Jak podały władze lokalne, wyłowiono ciała 21 osób. Jednak w oświadczeniu władz stanu Tamilnadu mowa jest o 28 ofiarach śmiertelnych.

Władze Tamilnadu ogłosiły, że wypłacą zapomogi i odszkodowania rodzinom ofiar; rząd stanowy poniesie też koszt sprowadzenia ciał.

d1jo26s

Podziel się opinią

Share

d1jo26s

d1jo26s
Więcej tematów