Trwa ładowanie...

W zamachu stracił brata. Dziś Tobias Ellwood jest wiceministrem i bohaterem Wielkiej Brytanii

Tobias Ellwood stał się bohaterem Wielkiej Brytanii. Wiceminister spraw zagranicznych jest na ustach całego świata po tym, jak internet obiegły zdjęcia po londyńskim zamachu. Widać na nich polityka reanimującego rannego policjanta.

W zamachu stracił brata. Dziś Tobias Ellwood jest wiceministrem i bohaterem Wielkiej BrytaniiŹródło: Twitter
d1bg33h
d1bg33h

"Chyży i dzielni" - tak można przetłumaczyć motto nieistniejącej już formacji Royal Green Jackets. Te epitety idealnie pasują do Tobiasa Ellwooda, który w środę rzucił się na ratunek ugodzonego nożem policjanta. Brytyjski poseł stał się bohaterem po tym, jak świat obiegły zdjęcia przedstawiające go w trakcie reanimacji funkcjonariusza. Z krwią na czole, w garniturze i otoczony ratownikami oraz policjantami wiceminister spraw zagranicznych walczył o życie policjanta. Niestety, bezskutecznie.

Ellwood jest posłem Partii Konserwatywnej od 2005 roku. Sam doświadczył jak tragiczne w skutkach potrafią być zamachy terrorystyczne. Jego brat Jonathan pracował w szkole w mieście Ho Chi Minh w Wietnamie. Zginął na Bali, podczas zamachów bombowych w 2002 roku. Tobias miał z kolei inną nieprzyjemną przygodę. W 2009 roku został pobity przez grupę nastolatków po tym, jak zwrócił im uwagę. Poszło o granie w piłkę nożną na ulicy.

d1bg33h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bg33h
Więcej tematów