Trwa ładowanie...
d2pqdl2

W zamachu na WTC zniszczono tajną kwaterę CIA?

New York Times poinformował w niedzielę, że 11 września, podczas zamachu na World Trade Center, zniszczona została tajna nowojorska kwatera CIA.

Share
d2pqdl2

Powołując się na przedstawicieli władz USA, dziennik pisze, że poważnie zakłóciło to amerykańskie operacje wywiadowcze.

Według NYT, tajna kwatera CIA znajdowała się w 46-piętrowym gmachu, nazywanym World Trade Center 7, jaki został zniszczony, kiedy zawaliły się słynne wieże WTC. Cały personel CIA zdążył się bezpiecznie ewakuować.

Zaraz po zamachu CIA wysłała specjalną ekipę, której zadaniem było poszukiwanie w ruinach tajnych dokumentów, czy to drukowanych, czy zapisanych na twardych dyskach komputerów. Nie wiadomo, na ile owocne były te poszukiwania.

Rzecznik CIA, poproszony przez NYT o wypowiedź, odmówił komentarzy.

d2pqdl2

Tajna placówka CIA działała zakamuflowana jako oddział innej organizacji federalnej. NYT pisze, że przedstawiciele służb wywiadowczych zwrócili się o nieujawnianie jej nazwy.

Według NYT, tajna placówka CIA zajmowała się m.in. szpiegowaniem zagranicznych dyplomatów i pozyskiwaniem ich do współpracy. Zbierano także informacje o charakterze wywiadowczym od wybranych biznesmenów amerykańskich i innych ludzi, gotowych rozmawiać z CIA, powracających z podróży zagranicznych.

Funkcjonariusze tajnej placówki CIA często działali udając dyplomatów i biznesmenów.(jd)

d2pqdl2

Podziel się opinią

Share
d2pqdl2
d2pqdl2
Więcej tematów