Trwa ładowanie...
d132e1w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W weekend w Manaus zamordowano 38 osób

W brazylijskim mieście Manaus, położonym w sercu Amazonii, w weekend zamordowano 38 osób - poinformowały władze. Trwa śledztwo w sprawie tej fali przemocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W związku z falą przemocy na ulicach rozmieszczono dodatkowych policjantów
W związku z falą przemocy na ulicach rozmieszczono dodatkowych policjantów (AFP, Fot: Vanderlei Almeida)
d132e1w

Władze podejrzewają, że większość zabitych to ofiary porachunków między gangami handlarzy narkotyków. Według policji w piątek zabitych zostało pięć osób, w sobotę - 20, a w nocy z niedzieli na poniedziałek - 13. Zastrzelony został m.in. przebywający na służbie strażnik z Narodowego Instytutu Badań nad Amazonią (INPA).

Do większości zabójstw doszło na obrzeżach dwumilionowego miasta, gdzie działają bandy, które mogą być odpowiedzialne za falę przemocy. W związku z falą przemocy na ulicach Manaus rozmieszczono dodatkowych policjantów.

W rankingu najniebezpieczniejszych miast świata przygotowanym w ub.r. przez meksykańską organizację pozarządową o nazwie Rada Obywatelska na rzecz Bezpieczeństwa Publicznego i Sprawiedliwości Karnej Manaus uplasowało się na 31. miejscu (spośród 50), z ponad 42 zabójstwami na 100 tys. mieszkańców.

d132e1w

Podziel się opinią

Share

d132e1w

d132e1w
Więcej tematów