Trwa ładowanie...
d4hy3gs
d4hy3gs

W weekend pokazy filmowe w kinie Światowid

Muzeum PRL-u przygotowało cykl letnich pokazów filmowych dla dużych i małych kinomaniaków. Dorośli mogą zobaczyć "Dom zły" czy "Good bye Lenin", a dla dzieci poza pokazami starych dobrych kreskówek czekają także warsztaty. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hy3gs

W dawnym kinie Światowid przy os. Centrum E1 odbywać się będą letnie pokazy filmowe. Obecnie w tym miejscu znajduje się Muzeum PRL-u, które przygotowało dla mieszkańców Krakowa bezpłatne seanse.

W piątek o godz. 19:00 wyświetlany będzie "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego. Seans odbędzie się w dawnej Sali głównej byłego kina Światowid. Co prawda film powstał w 2009 r., ale widzów przenosi do czasów lat 80.

Kolejnego dnia na dzieci będą czekały atrakcje - zbiór kreskówek i warsztaty plastyczne. Najpierw najmłodsi obejrzą "Przygody Błękitnego Rycerzyka", a następnie będą próbowały wraz z animatorami stworzyć jego krainę.

Cykl bezpłatnych pokazów filmowych zakończy się w weekend 22-23 sierpnia. W piątek pokaz dla dorosłych - film "Good bye Lenin" w reżyserii Wofganga Beckera, a w sobotę spotkanie z najbardziej popularnymi bohaterami dawnych kreskówek: Eksiem, kapitanem Pyk-Pykiem, Pampalinim, koziołkiem Matołkiem czy gąską Balbinką.

d4hy3gs

Podziel się opinią

Share
d4hy3gs
d4hy3gs
Więcej tematów