Trwa ładowanie...

W weekend oficjalne otwarcie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

W najbliższy weekend zostanie otwarty na nowo Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Prace związane z modernizacją terenu trwały kilka miesięcy. Z tej okazji wystąpią m.in. Anna Wyszkoni i Kabaret Młodych Panów.
Share
W weekend oficjalne otwarcie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich
Źródło: piekary.pl
d2dx3ax

Teren wokół Kopca zmienił się nie do poznania - zainstalowano oświetlenie, odnowiono parking na 53 samochody, plac przed Kopcem wyłożono kostką betonową i granitową, ułożono także napis "Piekary Śląskie" widoczny z lotu ptaka.

Miasto zadbało, by sportowcy mieli co robić w okolicach Kopca - powstały ścieżki spacerowe i trasa do nordic walking, pojawiły się także urządzenia plenerowej siłowni, plac zabaw, stoliki szachowe. Jest też tzw. "wioska harcerska", gdzie można rozbić namiot oraz luneta, przez którą można podziwiać panoramę Górnego Śląska. Całość inwestycji kosztowała 2,5 mln zł, z czego 85 proc. pokryte zostało z dofinansowania unijnego.

Teraz bez problemu mogą odbywać się tu różnego rodzaju wydarzenia - nowa konstrukcja może służyć jako ołtarz, ale także jako scena. Z drugiej strony placu jest miejsce, na którym w najbliższy weekend stanie estrada do dużych imprez rozrywkowych.

d2dx3ax

Atrakcje będą czekać w sobotę, 13 września, już od rana. Odbędą się zawody dla całych rodzin w różnych dyscyplinach. Będzie można zmierzyć się w bieganiu, jeździe na rowerze czy grze w szachy. Harcerze zaplanowali dla zebranych grę terenową z metą pod Kopcem.

Oprócz tego przygotowane są animacje dla dzieci i pokazy zastosowania nowych urządzeń. O godzinie 17:30 rozpocznie się część artystyczna. Pierwszego dnia otwarcia Kopca wystąpią piekarski zespoły Poyutsze i Full Light, radzionkowski Ash-n-becher oraz laureat piekarskiego przeglądu zespołów muzycznych Funk Da System.

W niedzielę oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00. Kopiec zostanie poświęcony, odbędzie się apel wojskowy i przemówienia. O godzinie 12:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", a o 14:00 rozpocznie się inscenizacja historyczna.

Od godziny 18:00 na scenie będą pojawiać się śląskie talenty: Teatr Muzyczny "IWIA" z Gliwic, marżoretki, iluzjonista Tomasz Kabis. O godzinie 20:00 wystąpi Kabaret Młodych Panów, a o 21:00 na estradę wejdzie gwiazda wieczoru - Anna Wyszkoni. Imprezę poprowadzi Krzysztof Respondek, a wszystko zakończy pokaz sztucznych ogni i iluminacją Kopca Wyzwolenia.

d2dx3ax

Podziel się opinią

Share
d2dx3ax
d2dx3ax
Więcej tematów