Trwa ładowanie...
04-09-2014 14:35

W weekend inscenizacja historyczna obrony Wieży '39 w Parku Kościuszki

W niedzielę w Parku Kościuszki odbędzie się inscenizacja historyczna "Wieża '39". Inscenizacji przeprowadzanej przez harcerzy będzie towarzyszył festyn rodzinny dla mieszkańców Katowic.

W weekend inscenizacja historyczna obrony Wieży '39 w Parku KościuszkiŹródło: meteriały prasowe, fot: Monika Kołton
d2d10b7
d2d10b7

Po raz kolejny odbędzie się Święto Katowickiego Hufca. Obchody zainauguruje uroczysta msza w czwartek o 16:00 w kościółku św. Michała w Parku Kościuszki. O 17:30 zaplanowano apel u stóp Wieży Spadochronowej. A w weekend (5-7 września) wyruszy Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej. W wydarzeniu udział będą brać harcerze z całej Polski.

6 września o godzinie 18:00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbędzie się Gala Dębowych Liści. Wtedy odznaczeni zostaną instruktorzy i przyjaciele Hufca Katowice. Kolejnego dnia obchodów od godziny 12:00 w Parku Kościuszki będzie trwał festyn rodzinny. W czasie imprezy odbędą się pokazy pierwszej pomocy i służb mundurowych. Nie zabraknie też atrakcji dla głodomorów - na miejscu będzie można zakosztować domowych ciast i harcerskiej grochówki.

- O godzinie 12:00 ruszamy z piknikiem rodzinnym, podczas którego nikt nie będzie się nudził. Dzieci i młodzież będą mogły wspinać się na linach wraz z harcerzami z Klubu Taternickiego, pojawią się stoiska z eksperymentami naukowymi. Przygotowaliśmy także grę na orientację w terenie, dlatego warto zabrać ze sobą mapy - zdradza w rozmowie z WP.PL Agnieszka Wyszyńska, zastępca komendanta Hufca ZHP Katowice. - Pod Wieżą Spadochronową pojawią się także pojazdy wojskowe, które będzie można obejrzeć z bliska, a nawet do nich zajrzeć - zachęca.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie Inscenizacja Historyczna o godzinie 15:00. Harcerze przedstawią prawdopodobny przebieg wydarzeń z pierwszych dni września 1939 roku.

- Do dnia dzisiejszego nie ustalono kto dokładnie bronił katowickiej Wieży, jednak harcerze podkreślają, że chcą w ten sposób upamiętnić heroiczną walkę wszystkich mieszkańców - tłumaczy Wyszyńska.

d2d10b7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d10b7
Więcej tematów