Trwa ładowanie...
d2tjuc3
W USA samolot uderzył w dom, nie żyje sześć osób
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W USA samolot uderzył w dom, nie żyje sześć osób

Niewielki prywatny samolot rozbił się w poniedziałek na przedmieściach Waszyngtonu. W wypadku zginęło trzech pasażerów oraz troje mieszkańców domu, w który uderzyła maszyna - poinformowały amerykańskie władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2tjuc3

W chwili tragicznego zdarzenia w domu przebywała kobieta oraz jej dwóch synów. Jeden z chłopców urodził się zaledwie miesiąc temu, drugi miał 3 lata.

- Zauważyłem ten samolot z wysuniętymi kołami i od razu pomyślałem, że może dojść do tragedii. Leciał szybko i bardzo nisko. Uderzył w dom i zobaczyłem ogromny wybuch... - relacjonuje sąsiad, Fred Pedreira.

d2tjuc3

Według świadków pilot wyraźnie walczył o utrzymanie kontroli nad maszyną. Kadłub samolotu nagle uderzył w dach jednego z domów, a następnie wbił się w kolejny. Oderwane skrzydło ze zbiornikiem paliwa uderzyło w trzeci z budynków mieszkalnych i spowodowało ogromny wybuch i pożar, w którym zginęła matka i jej dzieci.

"Samolot rozbił się w trakcie podchodzenia do lądowania na lotnisku w Gaithersburg, w stanie Maryland" - potwierdza Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Prawdopodobnie był to samolot biznesowy Embraer Legacy 500.

W wyniku pożaru, który wybuchł po wypadku, zniszczone zostały dwa domy, a trzy zostały poważnie uszkodzone.

d2tjuc3

Prawdopodobnie taki model samolotu uderzył w dom. M. in. The Guardian podaje, że był to Embraer EMB-500/Phenom

Ojciec dzieci - wraz z trzecim dzieckiem pary - znajdował się poza domem.

Zobacz również: tragiczny wypadek podczas pokazów lotniczych w USA

d2tjuc3

Podziel się opinią

Share

d2tjuc3

d2tjuc3
Więcej tematów