Trwa ładowanie...
d3bxgrq
W USA samolot uderzył w dom, nie żyje sześć osób
x-news/TVN 24

W USA samolot uderzył w dom, nie żyje sześć osób

Niewielki prywatny samolot rozbił się w poniedziałek na przedmieściach Waszyngtonu. W wypadku zginęło trzech pasażerów oraz troje mieszkańców domu, w który uderzyła maszyna - poinformowały amerykańskie władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3bxgrq

W chwili tragicznego zdarzenia w domu przebywała kobieta oraz jej dwóch synów. Jeden z chłopców urodził się zaledwie miesiąc temu, drugi miał 3 lata.

- Zauważyłem ten samolot z wysuniętymi kołami i od razu pomyślałem, że może dojść do tragedii. Leciał szybko i bardzo nisko. Uderzył w dom i zobaczyłem ogromny wybuch... - relacjonuje sąsiad, Fred Pedreira.

d3bxgrq

Według świadków pilot wyraźnie walczył o utrzymanie kontroli nad maszyną. Kadłub samolotu nagle uderzył w dach jednego z domów, a następnie wbił się w kolejny. Oderwane skrzydło ze zbiornikiem paliwa uderzyło w trzeci z budynków mieszkalnych i spowodowało ogromny wybuch i pożar, w którym zginęła matka i jej dzieci.

"Samolot rozbił się w trakcie podchodzenia do lądowania na lotnisku w Gaithersburg, w stanie Maryland" - potwierdza Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Prawdopodobnie był to samolot biznesowy Embraer Legacy 500.

W wyniku pożaru, który wybuchł po wypadku, zniszczone zostały dwa domy, a trzy zostały poważnie uszkodzone.

d3bxgrq

Prawdopodobnie taki model samolotu uderzył w dom. M. in. The Guardian podaje, że był to Embraer EMB-500/Phenom

Ojciec dzieci - wraz z trzecim dzieckiem pary - znajdował się poza domem.

Zobacz również: tragiczny wypadek podczas pokazów lotniczych w USA

d3bxgrq

Podziel się opinią

Share
d3bxgrq
d3bxgrq
Więcej tematów