Trwa ładowanie...
d2efihj
d2efihj

W ten sposób cyrk tresuje niedźwiedzie. Wstrząsające wideo PETA

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals - Ludzie na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) umieściła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wideo, pokazujące metody tresury niedźwiadków w cyrku. „Dlatego nie powinieneś nigdy kupić biletu do cyrku, w którym wykorzystuje się zwierzęta" – pisze na swoim profilu organizacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2efihj

Film rozpoczyna się od ujęcia, na którym widać misie przykute łańcuchami do ściany. „W ten sposób tresuje się niedźwiadki do pracy w cyrku. „Jeżeli nie będą stały na dwóch łapkach zaczną się dusić” – możemy przeczytać w opisie. „W ten sposób zostawione są na wiele godzin” – dowiadujemy się z następnego. Jak informuje PETA, małe niedźwiadki „są także zmuszane do balansowania na linie”.

„Jeśli włączysz dźwięk, usłyszysz ich płacz” – widnieje podpis pod ujęciem, na którym widać, jak jedno ze zwierząt rzuca się i próbuje uwolnić z łańcucha.

„Czy cyrk jest tego warty?” – pytają na końcu autorzy wideo, po czym zwracają się z prośbą o nie wspieranie cyrków, w których wykorzystuje się zwierzęta.

Wideo bardzo szybko zyskało ogromną popularność w sieci. W ciągu zaledwie trzech dni, zostało ono obejrzane przez ponad siedem mln osób.

d2efihj

Podziel się opinią

Share

d2efihj

d2efihj
Więcej tematów