Trwa ładowanie...
d7gkvk0

W ten sposób cyrk tresuje niedźwiedzie. Wstrząsające wideo PETA

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals - Ludzie na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) umieściła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wideo, pokazujące metody tresury niedźwiadków w cyrku. „Dlatego nie powinieneś nigdy kupić biletu do cyrku, w którym wykorzystuje się zwierzęta" – pisze na swoim profilu organizacja.

d7gkvk0
d7gkvk0

Film rozpoczyna się od ujęcia, na którym widać misie przykute łańcuchami do ściany. „W ten sposób tresuje się niedźwiadki do pracy w cyrku. „Jeżeli nie będą stały na dwóch łapkach zaczną się dusić” – możemy przeczytać w opisie. „W ten sposób zostawione są na wiele godzin” – dowiadujemy się z następnego. Jak informuje PETA, małe niedźwiadki „są także zmuszane do balansowania na linie”.

„Jeśli włączysz dźwięk, usłyszysz ich płacz” – widnieje podpis pod ujęciem, na którym widać, jak jedno ze zwierząt rzuca się i próbuje uwolnić z łańcucha.

„Czy cyrk jest tego warty?” – pytają na końcu autorzy wideo, po czym zwracają się z prośbą o nie wspieranie cyrków, w których wykorzystuje się zwierzęta.

Wideo bardzo szybko zyskało ogromną popularność w sieci. W ciągu zaledwie trzech dni, zostało ono obejrzane przez ponad siedem mln osób.

d7gkvk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7gkvk0
Więcej tematów