WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"W tej chwili w Polsce można legalnie zabijać dzieci"

Obywatelski projekt całkowicie zakazujący w Polsce aborcji został złożony w biurze podawczym sejmu; znajduje się pod nim ponad 450 tysięcy podpisów. - W tej chwili w Polsce można legalnie zabijać dzieci. Jeżeli ten projekt zostanie przyjęty, nie będzie można tego robić - podkreślił pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Mariusz Dzierżawski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

To projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw. Jego autorzy chcą wykluczyć z prawa te wyjątki, które dopuszczają w Polsce aborcję.

Złożenie podpisów potwierdziło biuro podawcze sejmu. - Jeśli ten projekt zostanie przyjęty, nie będzie można zabijać żadnego dziecka - zaznaczył na konferencji prasowej w sejmie pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Mariusz Dzierżawski. Podkreślił, że projekt nie dotyczy przepisów karnych. Jak dodał, inicjatywę wspierają głównie dwie organizacje: Fundacja Pro-prawo do życia i Fundacja Narodowy Dzień Życia.

Obecne prawo określa, że przerywanie ciąży może być dokonane w przypadku gdy: ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej; badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu; zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej. W trzecim - jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.

WP

- W tej chwili w Polsce można legalnie zabijać dzieci. W 2009 r. zabito ponad 500 dzieci - 10 autobusów dzieci legalnie zabitych w polskich szpitalach. Co gorszego nas może spotkać? - podkreślił Dzierżawski. - Każde państwo, które mówi, że można zabijać, to nie jest państwo - zaznaczył.

Autorzy projektu przygotowali także pismo, które będzie skierowane do wszystkich posłów. Informują w nim, że będą chcieli z każdym posłem porozmawiać indywidualnie ws. projektu zakazującego aborcji. - Chcielibyśmy przy okazji nagrać krótki wywiad wideo, dzięki któremu wyborcy mogliby poznać Pani/Pana poglądy w tej zasadniczej sprawie - napisano.

- Wyrażamy nadzieję, że zbliżająca się beatyfikacja Jana Pawła II zainspiruje wielu Polaków, również parlamentarzystów, do przypomnienia nauki Papieża Polaka odnoszącej się do spraw życia zawartej zwłaszcza w encyklice "Evangelium Vitae" - zaznaczono w liście.

Logo inicjatywy ustawodawczej przedstawia czerwonego koloru kształt ludzkiego płodu na żółtym tle z podpisem "Ratuj mnie!" i "www.stopaborcji.pl".

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP