Trwa ładowanie...

W sobotę rusza Tydzień Polskiej Piosenki

Przez tydzień, zaczynając od soboty, krakowian i turystów czeka bogaty program występów i recitali w ramach 1. Tygodnia Polskiej Piosenki.

Share
W sobotę rusza Tydzień Polskiej Piosenki
Źródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d1osqo2

Już 2 sierpnia rozpocznie się 1. Tydzień Polskiej Piosenki. Będzie można posłuchać wielu artystów, którzy na co dzień tworzą i występują w Krakowie. Wśród wykonawców znajdzie się już legendarna Piwnica pod Baranami, ekscentryczny Loch Camelot, nowoczesna Pracownia Polskiej Piosenki, a na jej scenie Fundacja Piosenkarnia Anny Treter i Fundacja Poemat Michała Zabłockiego.

Jedną z atrakcji Tygodnia jest tradycyjna Lekcja Śpiewania na Rynku Głównym. Odbędzie się ona we wtorek, w rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej. Swój udział w lekcji potwierdził prezydent Bronisław Komorowski.

9 sierpnia, na zakończenie festiwalu, każdy będzie miał okazję wykonać ulubioną polską piosenkę. Szalony slam otwarty jest dla każdego - amatorów i profesjonalistów i zostanie przeprowadzony pod hasłem "Krakusy nie zawodzą". Wygra ten, kto najdłużej utrzyma się na scenie przed wymagającą i kapryśną publicznością. Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać plik demo MP3 ze śpiewem acapella na adres: amalgamat@krakowmiastopiosenki.pl.

d1osqo2

Po zakończeniu konkursu wystąpi mocne Marta Honzatko z zespołem Honzator.

Tydzień Polskiej Piosenki łączy nowoczesność z tradycją: recital i slam, naukę śpiewu i obserwowanie mistrzów. Organizatorzy stawiają na prezentacje programów opierających się o wartościowe literacko teksty, wyłącznie w języku polskim.

Organizatorem Tygodnia Piosenki jest Fundacja Poemat w imieniu Amalgamatu Podmiotów Intensywnie Śpiewających Kraków Miasto Piosenki.

d1osqo2

Podziel się opinią

Share
d1osqo2
d1osqo2
Więcej tematów