Trwa ładowanie...
d66o6bz

W sierpniu zamkną pięć stacji I linii metra w Warszawie

W sierpniu, na pięciu stacjach I linii metra montowane będą tzw. "ścieżki prowadzące" dla osób niewidomych i słabowidzących. W czasie prac poszczególne stacje będą zamykane. Uruchamiana będzie zastępcza linia autobusowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sierpniu zamkną pięć stacji I linii metra w Warszawie
(WawaLove.pl)
d66o6bz

"Ścieżki prowadzące", w postaci aluminiowych listew zamontowanych na posadzce pojawią się na stacjach: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew i Świętokrzyska (dla linii M1). Dzięki nim osoby niewidome lub słabowidzące posługujące się laskami będą mogły bez problemu znaleźć drogę do bramki, windy, schodów ruchomych czy do krawędzi peronu. Prace wykona warszawska firma S2 Projekt. Wartość umowy wynosi ok. 800 tys. zł brutto.

W czasie prac na poszczególnych stacjach, ze względów bezpieczeństwa będą one niedostępne dla pasażerów. Pociągi będą przejeżdżały przez nie bez zatrzymania. Pasażerowie korzystający z zamykanych stacji będą mieli do dyspozycji autobusy linii zastępczej.

8 - 9 sierpnia
W tych dniach zamknięte będą stacje Świętokrzyska (dla linii M1) oraz Służew (wraz z Punktem Obsługi Pasażerów). Linia Z-5 zostanie uruchomiona na odcinku między Metrem Wilanowska a Metrem Ursynów.

d66o6bz

Stacja Świętokrzyska dla linii M2 będzie działała normalnie.

15 - 16 sierpnia
Zamknięte będą stacje Kabaty i Imielin. Linia zastępcza Z-5 będzie kursowała, tak jak 1 i 2 sierpnia, na trasie między Os. Kabaty a stacją metra Ursynów.

29 sierpnia
Tego dnia nieczynna będzie stacja Ursynów. Autobusy linii zastępczej Z-5 będą kursowały na trasie między stacją metra Wilanowska a parkingiem P+R Stokłosy.

Pasażerów o wyłączeniach stacji będą informować komunikaty wygłaszane w pociągach oraz na sąsiednich stacjach. W autobusach obsługujących poszczególne zamykane stacje znajdą się także plakaty. W metrze pojawią się również informatorzy.

Przeczytaj też: Grójecka bez tramwajów. Prawie do końca sierpnia

d66o6bz

Podziel się opinią

Share
d66o6bz
d66o6bz
Więcej tematów