Trwa ładowanie...
d1fvzil
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W płockim zoo zamieszkały marmozety białe

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku (woj. mazowieckie) zamieszkała para marmozet białych. Należące do najmniejszych i wyróżniające się srebrzysto-białym ubarwieniem małpki trafiły tam z Ogrodu Zoologicznego Overloon w Holandii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W płockim zoo zamieszkały marmozety białe
(Facebook, Fot: ZOO Płock)
d1fvzil

Jak poinformowało płockie zoo, jest to jedyna tego typu placówka w Polsce, która posiada marmozety białe, zamieszkujące na wolności tropikalne lasy Ameryki Płd.

Marmozety, które zamieszkały w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku to 4-letnia samica i 3-letni samiec. - Mamy nadzieję, iż para przypadnie sobie do gustu i doczeka się potomstwa - podkreśliło płockie zoo.

Marmozeta biała (Callithrix argentata) w warunkach naturalnych występuje na obszarze lasów tropikalnych w rejonie Amazonki w Ameryce Płd. Dorosłe osobniki tego gatunku osiągają od ok. 18 do 28 cm, a ich ogon mierzy ok. 25 do 35 cm. Ważą z reguły od 300 do 400 gram. Żywią się owocami i owadami.

d1fvzil

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku został założony w 1951 r. Ma powierzchnię ok. 15 ha. Mieszka tam ponad 3200 zwierząt reprezentujących 307 gatunków, w tym wiele rzadkich, zagrożonych wyginięciem. Placówka posiada jeden z największych w kraju pawilonów dydaktyczno-naukowych, w którym znajduje się ekspozycja gadów i płazów, a także aranżacja lasu tropikalnego z oryginalną, egzotyczną roślinnością.

Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. W ciągu roku ogród odwiedza ok. 240 tys. osób.

Z holenderskiego Ogrodu Zoologicznego OVERLOON przyjechała do nas para marmozet białych (Callithrix argentata). Jesteśmy...

Posted by ZOO Płock on 9 czerwca 2015

d1fvzil

Podziel się opinią

Share

d1fvzil

d1fvzil
Więcej tematów