Trwa ładowanie...
dlwl6mg
IAR

W Paryżu smog - będą ograniczenia ruchu samochodów

W Paryżu od dzisiaj obowiązują ograniczenia w ruchu samochodów na ulicach stolicy i najbliższych przedmieść. To reakcja władz na zanieczyszczenie powietrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Paryżu smog - będą ograniczenia ruchu samochodów
(Fotolia)
dlwl6mg

W stolicy i regionie stołecznym, mogą się poruszać tylko pojazdy o nieparzystej końcowej cyfrze numeru rejestracyjnego - jutro tylko te mające cyfry parzyste. Według paryskiego merostwa ma to ograniczyć liczbę samochodów poruszających się po mieście, a tym samym zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza.

Prefektura policji ustaliła, że w stu miejscach na drogach prowadzących do stolicy zostaną ustawione punkty kontrolne. Do operacji zmobilizowano 750-ciu funkcjonariuszy policji. W przypadku naruszenia przepisu kierowca otrzyma mandat w wysokości 22 euro i bezwarunkowy nakaz zawrócenia z drogi.

Już w ubiegłym tygodniu gdy Paryż był miastem o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na świecie, bardziej niż Pekin i Szanghaj, mer stolicy Anne Hidalgo chciała wprowadzić ograniczenia w ruchu. Sprzeciwiła się temu minister ochrony środowiska Segolene Royal, tłumacząc, że „nie można utrudniać ludziom poruszania się w weekend”. Ograniczenia wprowadzono dzisiaj, gdy według prognoz obecność szkodliwych mikrocząsteczek ma się znacznie zmniejszyć.

dlwl6mg

Zobacz także: Smog w Czechach

dlwl6mg

Podziel się opinią

Share
dlwl6mg
dlwl6mg
Więcej tematów