Trwa ładowanie...
d2tkmhf

W Niemczech też działają złomiarze. Kradną nawet szyny

Zjawisko kradzieży metali z instalacji kolejowych przybrało w Niemczech w ubiegłym roku większe rozmiary niż wynika to ze statystyk państwowych Kolei Niemieckich (DB) - podał dziennik "Financial Times Deutschland".
Share
d2tkmhf

Według niego policja federalna odnotowała w 2011 roku 5032 tego rodzaju czyny przestępcze - czyli o 86% więcej niż rok wcześniej. Tymczasem DB poinformowały, że kradzieży takich było około 3 tys., w przybliżeniu o tysiąc więcej niż w 2010 roku.

W przeciwieństwie do DB policja nie zarejestrowała w drugiej połowie ub.r. spadku liczby kradzieży - zaznacza "FTD". Według policyjnych statystyk odnotowano wówczas nawet niewielki wzrost tego rodzaju przestępczości. Wskazuje to, iż wobec wzmocnienia środków ochronnych w państwowym koncernie zwiększyło się zainteresowanie złodziei mniejszymi przedsiębiorstwami, jak firmy budowlane czy remontowe.

DB przypisują spadek liczby zarejestrowanych przez nie kradzieży znakowaniu szyn, kabli i innych instalacji kodem cyfrowym nanoszonym niewidoczną farbą. Kod staje się widzialny po specjalnym oświetleniu, co umożliwia szybkie ustalenie, skąd pochodzi skradziony metal.

d2tkmhf

Podziel się opinią

Share
d2tkmhf
d2tkmhf
Więcej tematów