Trwa ładowanie...
d8u5jb5

W niedzielę w Krakowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz, gdzie można się bawić

• W niedzielę 24. finał WOŚP
• Będzie można wylicytować "cały Kraków" Andrzeja Mleczki
• W ubiegłym roku w Krakowie udało się zebrać dla fundacji 1 069 000 zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę w Krakowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz, gdzie można się bawić
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
d8u5jb5

W niedzielę, 10 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 24. Wtedy też wolontariusze wyjdą na ulice polskich miast, by zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Jak co roku, nie zabraknie też Krakowa. Gdzie i jak bawić się podczas finału WOŚP?

Od godziny 11.00 na Rynku Głównym odbywać się będą happeningi, pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy oraz przygodowa gra miejska. Natomiast o 16.00 rozpocznie się na scenie usytuowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha koncert, podczas którego wystąpią: Jelonek, Akurat, Piotr Wróbel, Krzywa Alternatywa, Kuba Jaźwiecki, Stonerror i Pola Rise. Koncert potrwa aż do godziny 21.00, a o 20.00 widzowie wypuszczą tradycyjne "światełko do nieba", które w tym roku przybierze nieco inną formę. Towarzyszyć mu będzie multimedialny pokaz laserowy połączony z występem teatru ognia.

Od 6 lat krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu finału przenosi się do najstarszego Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie - Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

d8u5jb5

Nie mogłoby być WOŚP bez licytacji. Dlatego, jak co roku, krakowskie aukcje będą bardzo hojne - Jacek Majchrowski podarował na aukcję karnety na flagowe krakowskie festiwale: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum oraz Festiwal Muzyki Filmowej.

Do aukcji wystawiony został też "cały Kraków" - tak zatytułowany jest obraz Andrzeja Mleczki, co ważne, ze specjalną dedykacją dla zwycięzcy licytacji. Podczas krakowskich aukcji będzie można także wylicytować: przelot motoparalotnią i balonem, galowy mundur górnika, potrójnie platynową płytę Grzegorza Turnaua.

Dzięki krakowskim sztabom w ubiegłym roku na konto WOŚP trafiło około 1 069 000 zł. Wartość sprzętu przekazanego przez Fundację do krakowskich szpitali WOŚP wynosi 23 421 386,78 zł.

d8u5jb5

Podziel się opinią

Share
d8u5jb5
d8u5jb5
Więcej tematów