Trwa ładowanie...
dx4vixn

W Łodzi rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu

Symcha Keller, podrabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej (po lewej) i ordynariusz łódzki abp Władysław Ziółek na Cmentarzu Żydowskim w Łodzi (PAP)
Obowiązkiem ludzi wierzących jest odkrywanie stworzonych przez Boga więzi istniejących między różnymi społecznościami religijnymi - uważa przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego bp Stanisław Gądecki.

dx4vixn
dx4vixn

Jest obowiązek odkrywania więzi, które istnieją między społecznościami religijnymi. Więzi, które istnieją nie dlatego, że my tak chcemy, ale dlatego, że Pan Bóg tak chciał i taki plan założył już na samym początku - powiedział w środę w Łodzi biskup Gądecki.

Uroczystości z okazji Dnia Judaizmu, organizowanego w Polsce po raz czwarty przez Radę Episkopatu ds. Dialogu Religijnego, rozpoczęły się przed południem na Cmentarzu Żydowskim w Łodzi - największej żydowskiej nekropolii w Europie. Byli obecni przedstawiciele Kościołów: katolickiego, ewangelicko-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego, gmin wyznaniowych żydowskich oraz mieszkańcy miasta a także ordynariusz łódzki abp Władysław Ziółek, rabin Warszawy i Łodzi Michael Schudrich.(an)

dx4vixn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx4vixn
Więcej tematów