Trwa ładowanie...

W końcu zima w Małopolsce! Gdzie wybrać się na narty?

Po ciepłych tygodniach w końcu nadeszła długo wyczekiwana zima. Wraz z początkiem ferii do Małopolski zawędrowały intensywne opady śniegu, co sprawiło, że prawie wszystkie stoki narciarskie rozpoczęły sezon na dobre.

Share
W końcu zima w Małopolsce! Gdzie wybrać się na narty?
Źródło: Fotolia, Fot: ulotny
d3exbhf

- Na Kasprowym Wierchu działa główna kolejka oraz na Gąsienicowej - mówi Paweł Murzyn, dyrektor do spraw technicznych Polskich Kolei Linowych. - A trzeba dodać, że nie jest to wynik naszej pracy, bo wszystko co możemy robić na stokach to efekt woli Boskiej. Cały śnieg jest naturalny, a klimat otaczających nas gór i wysokość daje wrażenie prawie jak w Alpach. Z powodu kaprysów natury, na Goryczkowej nie ma przykrytych jeszcze strumyków, jest mało śniegu, dlatego tam wyciągi nie pracują. Mimo to warunki są bardzo dobre - przekonuje dalej Murzyn.

Poza jedyną górą w polskich Tatrach, gdzie można zjeżdżać na nartach, turyści najbardziej zachwalają Białkę Tatrzańską, gdzie po opadach przybyło 10 cm świeżego śniegu, wszystkie trasy są otwarte. W tym ścieżki do narciarstwa biegowego.

d3exbhf

Dobre warunki są także na Szklanej Górze. Stok położony najbliżej Krakowa, w Harbutowicach, w jedną noc przybrał aż 20 cm świeżego puchu i działa bez zastrzeżeń.

Nocne opady sprawiły, że prawie wszystkie stoki są pełne ludzi. Robiąc telegraficzny skrót po kamerach podglądowych na stokach, można wnioskować, że najgorzej jest na Nosalu w Zakopanem, a najlepiej w Dwóch Dolinach, w okolicach Wierchomli.

- Rodzinne wakacje zimowe warto rozpocząć na Kotelnicy Białczańskiej - laureata Plebiscytu na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2014. Na młodych narciarzy czekają tutaj "ferie ze Stokusiem.pl" - nauka jazdy na nartach, zawody i specjalnie przygotowane animacje dla dzieci - mówi Daria Głownia dyrektor ds. promocji Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Wieczorem dzieci mogą kontynuować zabawy w Hotelu Bania Thermal&Ski pod opieką animatora. Również szczególnie warto wybrać się na Jaworzynę Krynicką, gdzie czeka mnóstwo zimowych atrakcji zarówno dla tych początkujących, jak i wprawionych miłośników białego szaleństwa. Ponadto wiele stacji oferuje przedszkola narciarskie, jak choćby stacja Zakopane Harenda, zapraszająca dzieci do Przedszkola Narciarskiego HSKI w Parku Pingwina HSKI, obok Parku Wioska Lapońska z reniferami, psami husky i namiotami - dodaje.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3exbhf

Podziel się opinią

Share
d3exbhf
d3exbhf
Więcej tematów