Trwa ładowanie...

W Jaśle stanie gigantyczny pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Jak informuje portal jaslo4u.pl, parafia Rzymsko-Katolicka pw. Chrystusa Króla w Jaśle uzyskała zgodę większości radnych miejskich na budowę 13-metrowego pomnika Jezusa przy ul. na Kotlinę. Władze miasta podkreślają, że nie będzie się to wiązać z ich strony z finansowaniem przedsięwzięcia. W tej sprawie chodzi jedynie o użyczenie terenu. Pomnik ma być podobny do posągów Chrystusa ze Świebodzina czy Rio de Janeiro.

W Jaśle stanie gigantyczny pomnik Jezusa Chrystusa Króla WszechświataŹródło: Wikipedia, jaslo4u.pl
dlrzbfn
dlrzbfn

Jak dodaje jasielski portal, większość radnych, którzy głosowali za podjęciem uchwały, nie chciała udzielać komentarza na ten temat. W sesji nie brali udziału inicjatorzy budowy pomnika, którzy mogliby udzielić informacji na temat budowy oraz samego finansowania przedsięwzięcia.

Wiadomo jedynie, że pomnik Jezusa Króla Wszechświata ma mieć 13 metrów wysokości. Dla porównania, Chrystus Odkupiciel w Rio de Janeiro ma aż 38 metrów, a rzeźba Jezusa w Świebodzinie - 33 metry.

Radny Jerzy Węgrzyn jako jedyny głosował przeciwko użyczaniu terenów pod budowę pomnika. Podkreślił, że gdyby sprawa dotyczyła jednak całkowitego jego oddania, nie stanowiłoby to dla niego żadnego problemu..

Jak wspomniał inny radny, Jan Pierzchała, zamiar budowy pomnika nie jest pomysłem z ostatniej chwili, ale dotyczy poprzedniego roku. Komitet, który zabiega o jego budowę miał w planie, aby powstał na osiedlu Górka Klasztorna. Szyki pokrzyżował im biskup Jan Wątroba, który nie wyraził na to zgody.

dlrzbfn

Wniosek o udostępnienie terenu pod budowę pomnika złożył na ręce burmistrza proboszcz parafii ks. Grzegorz Bogota. Burmistrz Ryszard Pabian podkreślił, że miasto nie chce pozbywać się terenów, stąd propozycja użyczenia działki o powierzchni około 800 metrów kw. - Miasto nie może finansować tego typu działań, radni jedynie wyrazili zgodę na budowę. W tej uchwale zostało wskazane miejsce, w którym realizacja mogłaby nastąpić, jednocześnie upoważniło to mnie do podjęcia czy też zawarcia umowy użyczenia na określonych warunkach - powiedział Pabian.

dlrzbfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlrzbfn
Więcej tematów