Trwa ładowanie...
d204f1n

W Doniecku ostrzelano obserwatorów OBWE

Grupa obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie została ostrzelana w Doniecku na wschodzie Ukrainy, gdzie monitorowała przestrzeganie rozejmu między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi - podały media. Na szczęście nikt z członków grupy nie ucierpiał.
Share
Ostrzelani obserwatorzy OBWE monitorowali przestrzeganie rozejmu między prorosyjskimi separatystami a ukraińskim wojskiem
Ostrzelani obserwatorzy OBWE monitorowali przestrzeganie rozejmu między prorosyjskimi separatystami a ukraińskim wojskiemŹródło: PAP/EPA, Fot: ANATOLY MALTSEV
d204f1n

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych. Obserwatorzy znaleźli się pod ogniem moździerzy, gdy przybyli na jeden z lokalnych rynków po doniesieniach, że został on ostrzelany. Po przybyciu na miejsce wokół nich zaczęły eksplodować pociski.

Przedstawiciele OBWE oddalili się od rynku na odległość około kilometra, jednak po ok. 10 minutach i to miejsce zostało ostrzelane. Misja musiała się ewakuować.

W Doniecku separatyści wspomagani przez żołnierzy rosyjskich bezskutecznie starają się przejąć kontrolę nad lotniskiem, które zajęte jest przez siły ukraińskie. Władze w Kijowie twierdzą, że mimo obowiązującego od 5 września rozejmu rebelianci ostrzeliwują pozycje ukraińskie. Według władz ukraińskich siły rządowe przestrzegają zawieszenia broni.

d204f1n

Podziel się opinią

Share
d204f1n
d204f1n
Więcej tematów