W całym kraju obchody Święta Niepodległości
W całym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. Zaplanowano między innymi uroczyste msze święte, apele oraz pochody.
W Łomży złożono już kwiaty w miejscach narodowej pamięci. Zaplanowana jest także uroczysta odprawa pocztów sztandarowych, Apel Poległych oraz nabożeństwo w intencji ojczyzny. Ostatnim elementem uroczystości będzie zapalenie zniczy na mogiłach zasłużonych na zabytkowym cmentarzu przy ulicy Mikołaja Kopernika.
W Białymstoku obchody Święta Niepodległości zainauguruje uroczysta msza w Bazylice Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zaplanowano ponadto apel pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nabożeństwa odbędą się także w różnych kościołach i wspólnotach wyznaniowych.
W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w miejscach uświęconych krwią Polaków złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze. Harcerze i kombatanci zaciągną honorowe warty. W Szczekocinach, gdzie w 1794 roku wojska polskie stoczyły bitwę z armią rosyjsko-pruską, harcerze złożą uroczystą przysięgę. Apel poległych odbędzie się pod Krzywopłotami, w miejscu wielkiej bitwy Legionów Polskich z wojskami rosyjskimi.
W Poznaniu z okazji Święta Niepodległości cywile staną się podporucznikami. 14-stu mieszkańców Wielkopolski prezydent mianował na pierwszy stopień oficerski. Podporucznikami zostali po wielu kursach i szkoleniach, na które byli powoływani z cywila.
Obchody świeta Niepodległości rozpoczną się w stolicy Wielkopolski na placu Mickiewicza. Dowódca garnizonu złoży meldunek wojewodzie. Po raz pierwszy podczas uroczystości do zgromadzonych zwrócą się przedstawiciele młodzieży - harcerze oraz licealistka z Jarocina. Zwyciężyła w konkursie na najlepsze przemówienie z okazji Święta Niepodległości. Później wszyscy przejdą do kościoła świętego Marcina, gdzie odbędzie się msza w intencji ojczyzny. Odprawi ją arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.