W całej Polsce wykładane są księgi kondolencyjne po śmierci Mazowieckiego
W związku ze śmiercią Tadeusza Mazowieckiego wykładane są księgi kondolencyjne w miastach całej Polski. Do połowy masztu opuszczono też flagi przy siedzibach władz lokalnych.
W Warszawie opuszczona będzie flaga na gmachu urzędu miasta. Mazowiecki był honorowym obywatelem Warszawy; stołeczni radni nadali mu ten tytuł w 2009 r.
We Wrocławiu flagi przed ratuszem opuszczono do połowy masztu, a do godz. 20 w Starym Ratuszu jest wyłożona księga kondolencyjna.
Także w Gdańsku, którego honorowym obywatelem był Mazowiecki, do połowy masztu opuszczono flagi na budynku Rady Miasta. W południe w Nowym Ratuszu wyłożono księgę kondolencyjną dla mieszkańców.
Księga kondolencyjna będzie wyłożona również w poznańskim magistracie. Rzecznik prasowy prezydenta Poznania Paweł Marciniak podał, że w internecie uruchomiona zostanie również cyfrowa księga kondolencyjna. Flagi przy urzędzie zostały opuszczone do połowy masztu i przyozdobione żałobnym kirem.
Ok. godz. 12 księga kondolencyjna wyłożona miała być też w holu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach (wejście od strony ul. Jagiellońskiej). Jak poinformowały służby prasowe wojewody śląskiego, wpisów będzie można dokonywać do godz. 15.30.
W południe w Lublinie, po odegraniu z balkonu ratusza hejnału, prezydent miasta dokonał opuszczenia flagi do połowy masztu - poinformowała Joanna Bobowska z biura prasowego lubelskiego ratusza.
Tadeusz Mazowiecki zmarł w poniedziałek nad ranem, w wieku 86 lat. Był pierwszym niekomunistycznym premierem po II wojnie światowej, opozycjonistą w PRL.