Trwa ładowanie...
d3e9stb

W Bytomiu przeprowadzimy test na koronawirusa bez wychodzenia z samochodu

Bytomianie mogą korzystać z mobilnego punktu pobrań wymazów typu drive-thru. Ustawiono na parkingu Teatru Rozbark przy ul. Wojciecha Killara.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Bytomiu powstał nowy punkt pobierania wymazów.
W Bytomiu powstał nowy punkt pobierania wymazów. (UM Bytom, Fot: UM Bytom)
d3e9stb

Uruchomiony punkt będzie działał codziennie od godz. 8.00 do 12.15, zaś dodatkowo w każdy piątek od godz. 16.00 do 20.00. W przypadku, gdy pacjent nie będzie posiadał własnego środka transportu, możliwe będzie zamówienie wymazobusa, który przyjedzie pod wskazany adres. Warto jednak podkreślić, że pobranie wymazów za pośrednictwem wymazobusa, będzie się odbywało wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania przez lekarza Podstawowej Opieki Lekarskiej lub pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Bytomiu.

Nowych punktów pobrań wymazów typu drive-thru powstaje z każdym dniem coraz więcej. Są one jednym z elementów nowej strategii testowania pacjentów, u których występują objawy typowe dla koronawirusa. Testy będą zlecać lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej, z którymi kontaktować się będą pacjenci z infekcjami dróg oddechowych w ramach teleporady. Lekarz pierwszego kontaktu podczas rozmowy będzie decydować o dalszym postępowaniu i kierowaniu pacjentów, aby wykonali test w mobilnych punktach wymazów.

Obowiązek noszenia maseczek. Prof. Krzysztof Simon: świetny pomysł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e9stb

Podziel się opinią

Share
d3e9stb
d3e9stb
Więcej tematów