Trwa ładowanie...
d3qm5wc

W.Brytania: policja bada incydent dotyczący przepustek bezpieczeństwa na Heathrow

• 300 przepustek bezpieczeństwa należących do pracowników firmy działającej na londyńskim lotnisku Heathrow zostało anulowanych
• Przepustki mogłyby być używane do "podejrzenia z bliska potencjalnie wartościowych rejonów lotniska
• - To potencjalnie poważne naruszenie przepisów bezpieczeństwa lotniska - powiedział Kevin Hurley były dyrektor ds. zwalczania terroryzmu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko Heathrow
Lotnisko Heathrow (AFP, Fot: BEN STANSALL)
d3qm5wc

Sodexo poinformowało, że decyzja o anulowaniu przepustek nie wiąże się z bezpośrednim zagrożeniem, ale jest wynikiem trwającego śledztwa londyńskiej policji w tej sprawie. Według Sky News, funkcjonariusze aresztowali dwie młode kobiety, które miały być zaangażowane w ten proceder.

Szczegóły incydentu nie zostały ujawnione, ale według Sky News śledztwo nie dotyczy nielegalnego kopiowania lub sprzedaży przepustek.

Cytowany przez telewizję Kevin Hurley, były dyrektor ds. zwalczania terroryzmu w policji londyńskiego City, podkreślił, że przepustki mogłyby być używane do "podejrzenia z bliska potencjalnie wartościowych rejonów lotniska, jak rejon cargo". - To potencjalnie poważne naruszenie przepisów bezpieczeństwa lotniska - zaznaczył.

Władze lotniska Heathrow odmówiły komentarza na temat szczegółów śledztwa, ale dodały, że bezpieczeństwo pasażerów jest "kluczowe" i "podjęte zostały niezbędne kroki" w celu rozwiązania problemu.

d3qm5wc

Podziel się opinią

Share
d3qm5wc
d3qm5wc
Więcej tematów