Trwa ładowanie...

Piąta fala koronawirusa. Czarnek mówi o szkołach

Adam Niedzielski mówił wprost o pojawieniu się w Polsce już piątek fali koronawirusa. Zaostrzono restrykcje. Przemysław Czarnek przekazał, że "na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji odnośnie szkół". Zapowiedział też nowy przedmiot: Biznes i zarządzanie.

Share
V fala koronawirusa. Przemysław Czarnek zabrał głos V fala koronawirusa. Przemysław Czarnek zabrał głos Źródło: East News, fot: Tomasz Gzell
d2t5dlw

W czwartek minister edukacji pojawił się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, aby wziąć udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach.

V fala koronawirusa. Przemysław Czarnek zabrał głos

W trakcie czwartkowego spotkania szef resortu szkolnictwa zwrócił uwagę na "wszelkie niepokoje związane z piątą falą koronawirusa i Omikronem, które nas wszystkich dotyczą".

Czarnek zapewnił też o tym, że jest w stałym kontakcie z Adamem Niedzielskim. - Ustaliliśmy wczoraj (w środę - red.), że na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji - powiedział Adam Niedzielski.

d2t5dlw

Polityk przypomniał o tym, że aktualnie w Polsce na feriach zimowych są uczniowie z pięciu województw. - Zatem ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony - dodał Czarnek.

Od kolejnego poniedziałku ferie zimowe będą dotyczyć kolejnych dwóch województw. Więc jest to połowa Polski.

Minister edukacji dodał, że w pozostałych regionach, gdzie nie ma wolnego, nauka nadal będzie odbywać się w trybie stacjonarnym.

"Przy czym - tak jak to było do tej pory - dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź cały szkół" - dodał Przemysław Czarnek i zaznaczył, że z dnia na dzień obserwuje się coraz więcej wyłączeń.

d2t5dlw

- Takie są realia Omikronu, ale podchodzimy do tego spokojnie, obserwując na bieżąco i analizując sytuację wraz z panem ministrem Adamem Niedzielskim - dodał Przemysław Czarnek.

Nowy przedmiot w szkole. Czarnek komentuje

Przemysław Czarnek poinformował również, że Ministerstwo Edukacji i Nauki chce zastąpić stary przedmiot nowym.

- Chcemy, aby od 1 września 2023 r. Podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem: Biznes i zarządzanie - wyjaśnił szef resortu szkolnictwa.

- Dziś jest tak, że w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak to podzielimy przez 45 minut, to wychodzi, że edukacją dotyczącą ekonomii i finansów zajmujemy naszym uczniom dwa dni w ciągu dwunastu lat. To zdecydowanie za mało - dodał polityk.

d2t5dlw

Zobacz też: Piąta fala rośnie w siłę. Lekarz apeluje do Polaków

Koronawirus w Polsce. Dramatyczne dane

W środę Adam Niedzielski zdecydował o tym, aby osobiście przedstawić dane epidemiczne. Powodem był dramatyczny skok. - To wzrost o 90 proc. tydzień do tygodnia - mówił minister zdrowia.

Niedzielski podkreślił, że do Polski dotarła piąta fala koronawirusa. - Administracja publiczna ma pracować zdalnie, tam, gdzie to możliwe. Apeluję też do innych pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy - mówił szef resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t5dlw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t5dlw
d2t5dlw
Więcej tematów