Trwa ładowanie...
d2i3j00

"Uważam Rze" donosi: wystawiono list gończy za Janem Pińskim

Mimo przedstawienia zwolnienia lekarskiego od biegłego sądowego sędzia drugiego wydziału Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów Joanna Bukowska nakazała aresztowanie Jana Pińskiego i wysłała za nim list gończy - informuje "Uważam Rze".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Piński
Jan Piński (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2i3j00

Chodzi o sprawę cywilną między Pińskim a spółką J&S Energy. Redaktor naczelny "Uważam Rze" twierdzi, że nie stawił się na kolejną rozprawę z powodu choroby. Poinformował również, że przedstawił sądowi zwolnienie lekarskie potwierdzone przez biegłego.

Sędzia Bukowska zareagowała postanowieniem o nałożeniu zarówno grzywny jak i aresztu. Po zwróceniu uwagi przez prawnika, który reprezentował Pińskiego, że zwolnienie jest przecież wystawione przez biegłego sądowego, sąd anulował grzywnę, ale utrzymał w mocy 30 dniowy areszt i wydanie listu gończego.

- Moja sprawa z firmą J&S Energy trwa od 2012r. Ja pozwałem ich wygaszenie tytułu egzekucyjnego, oni mnie o ujawnienie majątku. Działanie sądu, który lekceważy zwolnienie lekarskie, potwierdzone przez biegłego i chce 30 dni więzienia dla dziennikarza jest tak absurdalne, że trudno mi to komentować – mówi Jan Piński.

d2i3j00

– W poniedziałek zostanie złożony wniosek o uchylenie postanowienia sądu, a także wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko sędzi Bukowskiej. - Wystawienie listu gończego w sprawie cywilnej i aresztu po usprawiedliwionej nieobecności trudno komentować. Nieznane mi są mi motywy sądu, ale wydaje mi się, że może chodzić o uniemożliwienie działalności dziennikarskiej – dodaje redaktor naczelny "Uważam Rze".

Rzecznik Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa na razie nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

d2i3j00

Podziel się opinią

Share

d2i3j00

d2i3j00
Więcej tematów