Trwa ładowanie...
d2dlolx

UW, PSL i PO nie wezmą udziału w prawyborach

UW, PSL i Platforma Obywatelska we wspólnym oświadczeniu poinformowały w piątek, że nie będą uczestniczyły w prawyborach.

Share
d2dlolx

Pełnomocnicy komitetów wyborczych UW - Tadeusz Zieliński, PSL - Marek Sawicki, i Platformy - Robert Smoktunowicz podpisali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

Przeprowadzone ostatnio w Bystrzycy Kłodzkiej tzw. "prawybory" stały się okazją dla szeregu zachowań, które nasuwają wątpliwości, co do ich zgodności z ordynacją wyborczą - czytamy w przekazanym oświadczeniu.

Podkreślono w nim, że wydarzenia tego rodzaju w konsekwencji prowadzą do osłabienia powagi aktu wyborczego, także zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Komitety UW, Platformy i PSL oświadczyły, że nie będą uczestniczyć w kolejnych przedsięwzięciach noszących znamiona "prawyborów". Jednocześnie - powołując się na przepisy ordynacji i stanowiska PKW, które przesądzają wyłączne prawo komitetów do prowadzenia kampanii wyborczej na swoją rzecz - domagają się, żeby w trakcie imprez wspomnianego rodzaju nie używano ich nazw, symboli i innych oznaczeń. (ajg)

d2dlolx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlolx
Więcej tematów