Trwa ładowanie...

Utrudnienia dla podróżujących pociągiem. Roboty na stacji w Łazach

Od 26 lipca do 1 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą montować konstrukcje podtrzymujące sieć trakcyjną na stacji Łazy. W związku z tym spółka wprowadza awaryjną zmianę w organizacji ruchu. Będą pomijane stacje i opóźnienia.

Share
Utrudnienia dla podróżujących pociągiem. Roboty na stacji w Łazach
Źródło: wp.pl, fot: Andrzej Hulimka
d34vbap

Spółka PKP przesunęła prowadzone na trasie S1 (Łazy – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice) prace remontowo-modernizacyjne z pory nocnej, kiedy tory były wolne, na porę dzienną. Wszystko ze względu na uciążliwość remontu dla okolicznych mieszkańców.

Prace są prowadzone przez maszyny ustawione na wagonach kolejowych, więc blokują tory. W związku z tym PKP wprowadza awaryjną zmianę w organizacji ruchu.

Od soboty pociągi pasażerskie przejeżdżające dotychczas tamtędy w godzinach 6.30-12.30 (są to relacje Częstochowa - Katowice oraz Warszawa - Katowice) będą korzystały z bocznych torów towarowych, co już spowoduje przynajmniej 20-minutowe opóźnienia. PKP wyznaczyło także linię objazdową dla pociągów relacji Częstochowa - Gliwice, która pomija przystanki Wiesiółka, Chruszczobród oraz Dąbrowa Górnicza Sikorka. Na pomijanym odcinku uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Pasażerom PKP nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i przygotować na opóźnienia pociągów lub przymusowe przesiadki do autobusów.

d34vbap

Podziel się opinią

Share
d34vbap
d34vbap
Więcej tematów