Trwa ładowanie...
04-02-2010 09:10

Usunięto niewypał ze Stadionu Narodowego

W czwartek rano saperzy wywieźli niewybuch znaleziony na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Usunięto niewypał ze Stadionu NarodowegoŹródło: PAP
ds5icll
ds5icll

Niewybuch o średnicy ok. 80 cm został znaleziony w środę późnym popołudniem. Natrafiła na niego jedna z koparek pracujących na terenie budowy. Teren został zabezpieczony przez policję i firmę ochroniarską, a o sprawie poinformowano saperów.

Jak informowała rzeczniczka budowy stadionu narodowego Karolina Szydłowska, niewybuch znajdował się nie w niecce stadionu, a w okolicach al. Zielenieckiej. Tylko w tym rejonie wstrzymano prace.

- Mamy informacje, że saperzy zabrali już niewybuch z terenu stadionu - powiedziała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego KSP.

Niewybuch zabezpieczyli saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Starszy sierżant Tomasz Kubiak podkreśla, że był to pocisk artyleryjski, który znaleziono na hałdach ziemi zwiezionych z niecki budowanego stadionu. Niewybuch wciąż mógł być niebezpieczny, bo znajdował się w nim zapalnik, który mógł zostać uszkodzony przez maszyny budowlane.

Warszawa i okolice to tereny, na których do dziś znajdywanych jest dużo niewybuchów z II, a nawet I wojny światowej. Tylko w zeszłym roku w Warszawie i czterech pobliskich powiatach saperzy zabezpieczyli 363 niewybuchy.

ds5icll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds5icll
Więcej tematów