Trwa ładowanie...

Usterka Dreamlinera LOT. Samolot musiał zawrócić do Warszawy

• Samolot wystartował ok. 12 z lotniska im. Chopina • Maszyna była w drodze do Nowego Jorku, musiała zawrócić • Pilot zauważył usterkę informatyczną • Przed godz. 14 maszyna bezpiecznie wylądowała w Warszawie • Rzecznik LOT: maszyna musi teraz zostać sprawdzona
Share
Boeing 787
Boeing 787Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1skrx0

Problemy Dreamlinera LOT w drodze do Nowego Jorku. Samolot, który wystartował z lotniska Chopina, zawraca do Warszawy - informuje Radio ZET.

- Samolot miał problem techniczny związany z komputerem, załoga podjęła decyzję o tym, by wylądować w Warszawie - powiedział WP Adrian Kubicki, rzecznik polskich Linii Lotniczych LOT. - Maszyna musi teraz zostać sprawdzona. Wkrótce podejmiemy decyzję, czy samolot będzie mógł ponownie wystartować. Nie jesteśmy w stanie na razie powiedzieć, jak długo potrwa sprawdzanie Dreamlinera - dodał Kubicki.

Pilot zauważył usterkę informatyczną i zdecydował o powrocie. Maszyna zrzucała paliwo i w ciągu godziny wylądowała - nie było to jednak lądowanie w trybie awaryjnym. Po sprawdzeniu samolotu okaże się, czy maszyna poleci w dalszą drogę.

d1skrx0

Chwilę przed godz. 14 Dreamliner bezpiecznie wylądował na płycie lotniska im. Chopina w Warszawie. Technicy LOT przyjrzą się usterce i zdecydują, czy maszyna może wyruszyć w rejs do Nowego Jorku.

d1skrx0

Podziel się opinią

Share
d1skrx0
d1skrx0
Więcej tematów