Trwa ładowanie...
dno1ppg

Ustanowiono połączenie telefoniczne między Kubą a USA

Bezpośrednie połączenie telefoniczne między Kubą a USA zostało ustanowione w ramach pierwszego porozumienia podpisanego między obu krajami od czasu ich historycznego zbliżenia - poinformowała kubańska państwowa firma telekomunikacyjna ETECSA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustanowiono połączenie telefoniczne między Kubą a USA
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
dno1ppg

Komunikat ETECSA o ustanowieniu połączenia ukazał się w kubańskich mediach, ale ETECSA nie poinformowała jeszcze o obniżeniu kosztów telefonowania do USA.

Dotąd połączenia ze Stanami Zjednoczonymi były bardzo drogie, ponieważ realizowano je za pośrednictwem krajów trzecich. Między wyspą, a USA bezpośrednie połączenia telefoniczne działały z licznymi przerwami od lat 60., aż do całkowitej ich likwidacji po roku 1999.

Porozumienie o przywróceniu łączności ETECSA i amerykański Domestic Telecom podpisały w lutym. Było to możliwe po ponownym zbliżeniu obu krajów po ponad 50 latach wzajemnej wrogości.

W ramach trwającej odwilży władze USA ogłosiły złagodzenie przepisów eksportowych w zakresie telekomunikacji i internetu, tak pod względem infrastruktury, jak i oprogramowania oraz urządzeń.

dno1ppg

Podziel się opinią

Share
dno1ppg
dno1ppg
Więcej tematów