Trwa ładowanie...
d28hc5m

USA: znów mięso z Europy?

USA prawdopodobnie wycofają się z zakazu importu żywych zwierząt i świeżego mięsa z Unii Europejskiej wprowadzonego w związku z epidemią pryszczycy - zasygnalizowała sekretarz rolnictwa USA Ann Veneman.

Share
d28hc5m

Równocześnie powiedziała ona, że Departament Rolnictwa podwoi liczbę patroli z psami na kontrolnych przejściach granicznych oraz skieruje dodatkowe fundusze dla zapewnienia, że ta bardzo zakaźna choroba dla zwierząt hodowlanych nie dotrze do USA.

Całkowity zakaz importu z UE zostanie najpewniej zmieniony poprzez liberalizowanie wymiany w odniesieniu do poszczególnych regionów. Ale żadna decyzja nie została jeszcze podjęta - ostrzegła Veneman.

Amerykanie wstrzymali import mięsa i żywca z Unii 13 marca.

Podczas wizyty w Chicago Veneman obserwowała funkcjonowanie systemu kontroli pasażerów na międzynarodowym lotnisku O'Hara, przez które przewijają się tysiące podróżnych z zagranicy.

Wyszkolone psy policyjne obwąchują bagaże, a pasażerom zadaje się rutynowe już dzisiaj pytania: skąd przybyli i czy mieli ostatnio styczność ze zwierzętami hodowlanymi. (aso)

d28hc5m

Podziel się opinią

Share
d28hc5m
d28hc5m
Więcej tematów