Trwa ładowanie...

USA ostrzegają Koreę Płn. przed użyciem broni jądrowej

Korea Północna będzie narażona na "zmasowaną reakcję militarną", jeśli użyje broni jądrowej przeciwko USA lub ich sojusznikom - powiedział podczas konferencji prasowej w stolicy Korei Południowej, Seulu, minister obrony USA James Mattis.

Share
USA ostrzegają Koreę Płn. przed użyciem broni jądrowej
Źródło: PAP/EPA
d1aq5y7

- Każde użycie przez Koreę Północną broni jądrowej spotka się ze zmasowaną odpowiedzią wojskową - skuteczną i przytłaczającą - stwierdził Mattis. Dodał, że USA nigdy nie zaakceptują statusu nuklearnego Korei Północnej.

James Mattis podkreślił, że wobec rosnącego zagrożenia ze strony reżimu północnokoreańskiego, współpraca wojskowa i dyplomatyczna między USA i Koreą Południową nabrała "nowego pilnego charakteru".

d1aq5y7

Napięcie między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi narasta w związku z serią testów rakietowych przeprowadzanych w ostatnim czasie przez Pjongjang i wojowniczymi wypowiedziami prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

Korea Płn. przeprowadziła we wrześniu szóstą już i największą z dotychczasowych próbę nuklearną, a w lipcu dwie próby z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi.

Źródło: PAP

d1aq5y7

Podziel się opinią

Share
d1aq5y7
d1aq5y7
Więcej tematów