Trwa ładowanie...
dleibgx

USA określiły porozumienie UE-Turcja jako "ważny krok"

• Departament Stanu USA określił porozumienie UE-Turcja mające na celu wstrzymanie nielegalnej migracji jako "ważny krok"
• Zadeklarowano też, że Waszyngton jest gotów zwiększyć pomoc dla krajów dotkniętych masowym napływem uchodźców
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA określiły porozumienie UE-Turcja jako "ważny krok"
(AFP, Fot: John Thys)
dleibgx

W oświadczeniu Departamentu Stanu oceniono pozytywnie "język porozumienia, które podkreśla, że wszyscy uchodźcy zasługują na ochronę oraz to, że porozumienie będzie realizowane z pełnym poszanowaniem prawa UE i prawa międzynarodowego".

Unia Europejska i Turcja uzgodniły w piątek w Brukseli porozumienie, które ma pomóc zahamować falę migracyjną do Europy.

Zgodnie z porozumieniem Turcja będzie przyjmować z powrotem wszystkich imigrantów, którzy od 20 marca, czyli od najbliższej niedzieli, przedostaną się nielegalnie na greckie wyspy. W zamian UE ma wkrótce rozpocząć przejmowanie syryjskich uchodźców bezpośrednio z tureckich obozów; za każdego odesłanego z Grecji Syryjczyka Unia przejmie od Turcji jednego syryjskiego uchodźcę. To rozwiązanie ma być tymczasowe, a jego celem jest zniechęcenie uchodźców do nielegalnej przeprawy do Grecji oraz zniszczenie "modelu biznesowego" przemytników ludzi.

dleibgx

Podziel się opinią

Share
dleibgx
dleibgx
Więcej tematów