Trwa ładowanie...

USA ogłosiły w Kijowie symboliczne poparcie finansowe dla Poroszenki

USA ogłosiły udzielenie Ukrainie doraźnej pomocy w wysokości 48 mln dolarów. Jest to symboliczny gest poparcia dla tego kraju w dniu zaprzysiężenia prezydenta Petra Poroszenki. Zakomunikował o tym w Kijowie wiceprezydent USA Joe Biden.

Share
USA ogłosiły w Kijowie symboliczne poparcie finansowe dla Poroszenki
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d10ppsj

Amerykańska pomoc ma na celu "dopomożenie rządowi Ukrainy w przeprowadzeniu kluczowych reform, zwiększeniu możliwości egzekwowania prawa i umacniania jedności narodowej" - deklaruje Biały Dom.

Przebywający na uroczystościach w stolicy Ukrainy Biden spotkał się z tej okazji również z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim i Mołdawii Nicolae Timoftim, aby poinformować ich o uwolnieniu dodatkowego funduszu przeznaczonego dla tych dwóch byłych republik ZSRR, które szykują się do podpisania umów stowarzyszeniowych z Unią Europejską. Mołdawia otrzyma 8 mln dolarów, a Gruzja - 5 mln dol.

Stany Zjednoczone zapowiedziały już udzielenie Ukrainie pomocy w wysokości miliarda dolarów, które będą stanowiły część kwoty 27 miliardów dolarów przygotowywanej dla Kijowa przez państwa zachodnie.

d10ppsj

Podziel się opinią

Share
d10ppsj
d10ppsj
Więcej tematów