Trwa ładowanie...
d3u4sr6

USA. Ksiądz molestował 17-latkę i wysyłał jej nagie zdjęcia

Policja w Allentown aresztowała księdza molestującego 17-latkę. To kolejny przypadek w USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Ksiądz molestował 17-latkę i wysyłał jej nagie zdjęcia
USA. Ksiądz molestował 17-latkę i wysyłał jej nagie zdjęcia (iStock.com)
d3u4sr6

Ksiądz molestował nastolatkę – kolejny przypadek w USA

Jeszcze niedawno cały świat usłyszał doniesienia o trwających latami molestowaniach w parafiach w Pensylwanii. Ameryka była zszokowana wyznaniami ofiar. Teraz światło dzienne ujrzały kolejne występki księży. Policja w miejscowości Allentown w stanie Pensylwania aresztowała księdza, który dobierał się do 17-latki i wysyłał jej swoje nagie zdjęcia.

Ofiara należała do jego parafii

Według informacji podanych przez lokalną policję 30-letni ksiądz Kevin Lonergan został aresztowany we wtorek popołudniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty wykorzystywania i narażenia dobra nieletnie. Zatrzymanie księdza było możliwe dzięki zeznaniom 17-letniej ofiary, określanej w dokumentacji sądowej jako „Jane Doe” (nie chciała zdradzić swoich personaliów) oraz śledztwie prowadzonym przez prokuraturę z Lehigh Country. Wiadomo, że dziewczyna należała do parafii Kevina Lonergana i uczestniczyła w prowadzonych przez niego spotkaniach kościelnych. Według zeznań dziewczyn ksiądz nie tylko ją obmacywał, ale również wysyłał jej nagie zdjęcia. Numer telefonu 17-latki zdobył dzięki innej osobie należącej o tej samej parafii.

Konsekwencje prawne

Według informacji podanych przez prokuratora okręgowego Lehigh Country – Jima Martina, ksiądz wysyłał 17-latce nagie, przesycone erotyzmem zdjęcia głównie za pośrednictwem aplikacji Snapchat. Jeżeli ksiądz Kevin Lonergan zostanie uznany za winnego, grozi mu dziewięć lat więzienia.

d3u4sr6

Podziel się opinią

Share

d3u4sr6

d3u4sr6
Więcej tematów