WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA: kolejne naloty na pozycje IS w Syrii i Iraku

Międzynarodowa koalicja pod wodzą USA przeprowadziła w niedzielę 23 naloty na pozycje dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku - poinformowała amerykańska armia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F-16
F-16 (PAP/EPA, Fot: Ali Abbas)
WP

Dziewięć nalotów przeprowadzono na pozycje dżihadystów w północnej Syrii, w pobliżu miast Aleppo, Kobane, Al-Hasaka i Ar-Rakka.

W Iraku, jak głosi komunikat armii USA, podczas 14 nalotów koalicyjne lotnictwo zniszczyło jednostki taktyczne, pojazdy i stanowiska bojowe IS w pobliżu ośmiu miast, m.in. Mosulu, Faludży i Ramadi.

Siły międzynarodowej koalicji pod wodzą USA atakują IS od września 2014 roku. W nalotach na dżihadystów w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział samoloty Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

WP

Natomiast w bombardowania w Syrii zaangażowane są siły powietrzne USA, Kanady, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Polub WP Wiadomości
WP
WP