Trwa ładowanie...
dym3znq
usa

USA. Kobieta pływająca u wybrzeży Maine nie żyje. Możliwy atak rekina

USA. Kobieta pływająca u wybrzeży Maine zginęła w poniedziałek. Służby biorą pod uwagę atak rekina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Atak rekina w stanie Maine
USA. Atak rekina w stanie Maine (Getty Images)
dym3znq

USA. Kobieta mogła zginąć w wyniku ataku rekina

Jak informuje CNN, kobieta pływająca u wybrzeży Maine w Stanach Zjednoczonych zginęła po tym, jak została ranna w "czymś, co wyglądało jak atak rekina". Tak wypadek opisał Departament Zasobów Morskich stanu Maine, położonym w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Tożsamość ofiary jest ukrywana do momentu powiadomienia jej rodziny. Kobieta pływała u wybrzeżu wyspy Bailey, która położona jest w zatoce Casco. Świadek zdarzenia zeznał straży przybrzeżnej, że cała sytuacja wyglądała jak atak rekina. Jego zeznania są weryfikowane przez służby, które prowadzą śledztwo w sprawie śmierci kobiety.

dym3znq

USA. Atak rekina w stanie Maine

Jak głosi oświadczenie służb, obecni w pobliżu kajakarze zabrali kobietę na brzeg, a wezwani na miejsce ratownicy stwierdzili jej zgon. Przyczyną najprawdopodobniej był atak rekina. Te w stanie Maine są niezwykle rzadkie. Globalna baza danych ataków rekinów wymienia tylko jeden niesprowokowany atak rekina w stanie Maine. Doszło do niego w 2010 roku.

Wtedy nurek pracujący w zatoce Fundy został zaatakowany przez żarłacza śledziowego. Nurek nie odniósł jednak obrażeń, a całe zajście nagrał na kamerce wideo. Wtedy urzędnicy doszli do wniosku, że rekin wziął kamerę za swoje pożywienie.

Straż przybrzeżna Maine bada sprawę śmierci kobiety. Żadne inne informacje nie zostały udostępnione. Pływacy i żeglarze powinni zachować ostrożność w tym obszarze i unikać pływania w pobliżu ławic ryb lub fok - przekazał Departament Zasobów Morskich stanu Maine.

dym3znq

Zobacz też: Konwencja Stambulska. Fogiel: Można to porównać do pewnego rodzaju szantażu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dym3znq

Podziel się opinią

Share

dym3znq

dym3znq
Więcej tematów