Trwa ładowanie...
d590tvv
jane fonda
19-04-2001 06:28

USA: Jane Fonda ostatecznie rozwodzi się z TurneremJane Fonda i Ted Turner(AFP)
Jane Fonda złożyła pozew o rozwód z założycielem
sieci telewizyjnej CNN Tedem Turnerem, który ostatnio twierdził,
że jedną z przyczyn rozpadu małżeństwa jest decyzja byłej aktorki
w sprawie praktyk religijnych.

d590tvv

Pozew Fondy, zdobywczyni Oscarów dla najlepszej aktorki w latach 1971 i 1978, wniesiono do sądu dla hrabstwa Fulton. Dokument wskazuje, że małżeństwo znajduje się w nieodwracalnym rozpadzie i nie ma żadnych nadziei na pojednanie - co stanowi standardowe sformułowania w języku prawniczym stanu Georgia.

We wniosku rozwodowym 63-letnia Fonda podkreśla, że osiągnęła ze swoim 62-letnim mężem porozumienie w sprawie podziału majątku. Umowy tej nie przedstawiono w sądzie.

Znana w Ameryce para pobrała się w grudniu 1991 r. W styczniu 2000 r. ogłoszono ich separację. Dla Fondy i Turnera było to już trzecie małżeństwo. Właściciel CNN ma pięcioro dzieci z dwóch poprzednich związków, a Fonda - dwójkę.

W wywiadzie dla pisma "The New Yorker" Turner oświadczył, że kluczową rolę w rozpadzie związku odegrała decyzja Fondy, która postanowiła zostać praktykującą chrześcijanką.

Zdaniem Fondy na rozejściu się dróg obojga małżonków mógł zważyć także fakt urodzenia się jej wnuka, co z pewnością odciągnie ją od domu.

Turner stracił bezpośrednią kontrolę nad swoim medialnym imperium z siedzibą w Atlancie po utworzeniu w zeszłym roku medialnego giganta AOL Time Warner. Według prestiżowego magazynu "Forbes" majątek Turnera ocenia się na 9 miliardów dolarów.(ej)

d590tvv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d590tvv
Więcej tematów