Trwa ładowanie...
d28i5s6

USA: Harry Potter na stosie

Amerykańscy fanatycy z tzw. Chrystusowej Wspólnoty Kościelnej (Christ Community Church) z miejscowości Alamogordo w stanie Nowy Meksyk zapowiadają na niedzielę publiczne palenie setek egzemplarzy książek o Harrym Potterze.

Share
d28i5s6

Ich zdaniem, książka o przygodach sieroty odkrywającego swą przeszłość i talenty w szkole dla czarodziejów w Hogwarts jest "obrazą Boga" i wprowadza dzieci i młodzież w kult diabła.

Autorka opublikowanych dotychczas czterech książek z cyklu przygód Harry Pottera - Joanne K. Rowling dystansuje się do tych incydentów. W wypowiedzi cytowanej przez piątkowy The Mirror zasugerowała, że chrześcijańska sekta z Nowego Meksyku opacznie interpretuje jej książki: Spotkałam tysiące dzieci i żadne z nich ani razu nie powiedziało mi, że po przeczytaniu którejś z moich książek zdecydowało zostać czarownicą.

Tymczasem 74-letni pastor Jack Brock, cytowany przez agencję Ananova, uważa, że książki o Harrym Potterze zachęcają dzieci i młodzież do zapoznania się z praktykami czarownic, czarnoksiężników i czarną magią. Jako takie deprawują ich wyobraźnię i są obrazą Stwórcy. (jask)

d28i5s6

Podziel się opinią

Share
d28i5s6
d28i5s6
Więcej tematów