Trwa ładowanie...
d2asxfx

USA. Donald Trump odwołał sekretarza stanu

Prezydent USA Donald Trump poinformował o zdymisjonowaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu. Zastąpi go szef CIA, Mike Pompeo.
Share
Rex Tillerson pożegnał się z stanowiskiem
Rex Tillerson pożegnał się z stanowiskiem Źródło: PAP/EPA, Fot: ANDREW HARRER / POOL
d2asxfx

Rex Tillerson został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu po zaledwie 14 miesiącach pracy. Z kolei nową szefową CIA zostanie Gina Haspel . Będzie to pierwsza kobieta, która będzie piastowała taką funkcję w amerykańskiej administracji.

Doniesienia o odwołaniu sekretarza stanu są nieoczekiwane. W amerykańskich mediach w ostatnim czasie nawet nie spekulowano o potencjalnych tarciach bądź oznkach niezadowolenia z powodu działań Tillersona.

d2asxfx

Do odwołania amerykańskiego sekretarza stanu doszło tuż po tym jak Rex Tillerson oświadczył, że Biały Dom uważa za uzasadnione podejrzenia Wielkiej Brytanii ws. otrucia byłego pracownika GRU Siergieja Skripala. - Pociągnie to za sobą reakcję - stwierdził polityk.

Tillerson jest właścicielem majątku na poziomie 325 mln dolarów. Juz od początku formowana gabinetu prezydenta Donalda Trumpa milioner był wskazywany jako przyszły sekretarz stanu. Gdy objął to stanowisko, zaczęto przypominać, że ma on świetne kontakty z Władimirem Putinem. Panowie mieli się poznać, gdy Tillerson szefował ExonnMobil, który jest jednym z większych światowych koncernów energetycznych. O tej znajomości często wspominano, gdy spekulowano, że polityka USA może być nastawiona na dobre kontakty z Rosjanami.

d2asxfx

Podziel się opinią

Share
d2asxfx
d2asxfx
Więcej tematów