Trwa ładowanie...
d3w7y3v

USA. Donald Trump odwołał sekretarza stanu

Prezydent USA Donald Trump poinformował o zdymisjonowaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu. Zastąpi go szef CIA, Mike Pompeo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rex Tillerson pożegnał się z stanowiskiem
Rex Tillerson pożegnał się z stanowiskiem (PAP/EPA, Fot: ANDREW HARRER / POOL)
d3w7y3v

Rex Tillerson został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu po zaledwie 14 miesiącach pracy. Z kolei nową szefową CIA zostanie Gina Haspel . Będzie to pierwsza kobieta, która będzie piastowała taką funkcję w amerykańskiej administracji.

Doniesienia o odwołaniu sekretarza stanu są nieoczekiwane. W amerykańskich mediach w ostatnim czasie nawet nie spekulowano o potencjalnych tarciach bądź oznkach niezadowolenia z powodu działań Tillersona.

d3w7y3v

Do odwołania amerykańskiego sekretarza stanu doszło tuż po tym jak Rex Tillerson oświadczył, że Biały Dom uważa za uzasadnione podejrzenia Wielkiej Brytanii ws. otrucia byłego pracownika GRU Siergieja Skripala. - Pociągnie to za sobą reakcję - stwierdził polityk.

Tillerson jest właścicielem majątku na poziomie 325 mln dolarów. Juz od początku formowana gabinetu prezydenta Donalda Trumpa milioner był wskazywany jako przyszły sekretarz stanu. Gdy objął to stanowisko, zaczęto przypominać, że ma on świetne kontakty z Władimirem Putinem. Panowie mieli się poznać, gdy Tillerson szefował ExonnMobil, który jest jednym z większych światowych koncernów energetycznych. O tej znajomości często wspominano, gdy spekulowano, że polityka USA może być nastawiona na dobre kontakty z Rosjanami.

d3w7y3v

Podziel się opinią

Share
d3w7y3v
d3w7y3v
Więcej tematów